Viena moteris buvo rimtai sužeista, kai kaukėti ekstremistai įsiveržė į vieną rinkimų apylinkę etniškai padalytame Kosovo Mitrovicos mieste, užpuolė rinkėjus ir komisijos narius, sudaužė balsadėžes, žurnalistams sakė Belgrado remiamas serbų kandidatas į merus Krstimiras Pantičius.
Rinkimų apylinkės serbų valdomoje šiaurinėje miesto dalyje dėl smurto buvo uždarytos valanda anksčiau nei 18 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku oficialiai baigėsi balsavimas.
Smurto protrūkių buvo ir keliose kitose rinkimų apylinkėse, sakė kitas kandidatas, Oliveris Ivanovičius.
"Rinkimus sutrikdė smurtas ... Aišku, kad rinkimai šiaurinėje Kosovo Mitrovicoje žlugo ir galbūt bus paskelbti negaliojančiais", - sakė jis.
Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO), kuri suvaidino svarbų vaidmenį organizuojant rinkimus Šiaurės Kosove, pranešė atšaukianti savo darbuotojus iš šio miesto.
"Mūsų darbuotojų saugumui iškilo pavojus ir mes nusprendėme atšaukti visus savo darbuotojus", - Prištinoje žurnalistams sakė atstovas Nikola Gaonas.
36 Kosovo municipalitetų deputatų ir merų rinkimus atidžiai stebi Briuselis - kaip trapių šios teritorijos santykių su Serbija, abiem siekiant didesnio priartėjimo prie Europos Sąjungos (ES), išbandymą po balandį tarpininkaujant ES pasiekto susitarimo normalizuoti santykius.
Serbija atmeta Kosovo nepriklausomybę, bet atvirai rėmė šiuos rinkimus ir ragino Kosovo serbų mažumą balsuoti ir turėti savo žodį Prištinos valdomose institucijose.
Serbų rinkėjų dalyvavimas laikomas itin svarbiu rinkimų sėkmei. Kosove gyvena maždaug 120 tūkst. serbų, maždaug 40 tūkst. jų - teritorijos šiaurėje, kur sudaro gyventojų daugumą ir kontroliuoja kai kurias visuomenines institucijas.
Daugelis serbų reiškė susirūpinimą tuo, kad balsavimas rinkimuose suteiktų teisėtumą Kosovo vyriausybei.
Griežtosios linijos serbai Kosovo šiaurėje aktyviai ragino boikotuoti rinkimus, buvo pranešimų apie rinkėjų bauginimą.
"Kai kurios grupės neleidžia rinkėjams atiduoti savo balsų", - sakė Valdete Daka (Valdetė Daka) iš Kosovo centrinės rinkimų komisijos.
Vienas boikoto šalininkas, Igoris Vojinovičius, sakė, kad atsisakymas balsuoti yra "vienintelis būdas išgelbėti serbų valstybę" Šiaurės Kosove.
"Šie rinkimai tarnauja tik Briuselio susitarimo įgyvendinimui, o tai yra serbų liaudies išdavimas", - sakė jis.
Tačiau Serbijos premjeras Ivica Dačičius perspėjo, kad "visi raginimai boikotuoti ir grasinimai kelia pavojų serbų išlikimui Kosove".
"Jų likimas turi būti jų pačių rankose, o ne ... ekstremistinių dešiniųjų, kurie stumia serbus į katastrofą, rankose", - valstybinei naujienų agentūrai "Tanjug" sakė I.Dačičius.
Kosovas, dėl kurio 1998-1999 metais vyko serbų pajėgų ir albanų sukilėlių karas, tebėra pagrindinė kliūtis Serbijos siekiui įstoti į ES.
Balsuoti šiuose rinkimuose galėjo maždaug 1,7 mln. žmonių visoje Kosovo teritorijoje. Preliminarūs rezultatai turėtų paaiškėti trečiadienį.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.