Komiška situacija: „Samsung“ nemokamų telefonų olimpinėse negavę iraniečiai sukėlė skandalą

„Samsung“ pateko į tarptautinės politikos sūkurį, kai padovanojo naujus išmaniuosius telefonus visiems Olimpiados dalyviams, išskyrus Iraną. Iraniečiai pasipiktino taip stipriai, kad žadėjo visišką bendrovės produkcijos embargą.

Pasirodo, dėl šių nesusipratimų „kaltos“ tarptautinės sankcijos ir visa tai vos ne virto tarptautiniu konfliktu.

Negavo šiaurės korėjiečiai ir iraniečiai

Vasario 2-ąją Olimpinių žiemos žaidynių Pietų Korėjoje organizatoriai paskelbė, kad „visi dalyviai“ gaus „Samsung“ – vieno iš pagrindinių renginio rėmėjų – dovanų. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo speciali „Galaxy Note 8“ versija, gavusi pavadinimą „Olympic edition“.

Modelis nepasirodys prekyboje, jis buvo išduotas išskirtinai sportininkams ir delegacijos nariams, kurie telefoną galės pasiimti namo po žaidynių. Standartinė „Galaxy Note 8“ versija Pietų Korėjoje kainuoja apie tūkstantį dolerių.

Taip pat paaiškėjo, kad 22 Šiaurės Korėjos ir keturi Irano atletai išmaniųjų telefonų negavo. To priežastimi tapo tarptautinės sankcijos: JT Saugumo Tarybos sprendimu į šias šalis draudžiama tiekti prabangos prekes ir prekes, kurios teoriškai gali būti panaudojamos kariniais tikslais.

Šiaurės korėjiečiams ir iraniečiams koją pakišo telefonų vertė – apie tūkstantį dolerių kainuojantis įrenginys yra prilyginamas „prabangos prekei“.

Dar 2016-ųjų sausį JT nutraukė kai kurias sankcijas Iranui dėl šios branduolinės programos vystymo, tačiau kai kurios išliko iki šiol. Nepaisant to, „Samsung“ telefonai yra itin populiarūs šioje šalyje – beveik 18 mln. iraniečių naudojasi šių gamintojų įrenginiais. Todėl „Business Insider“ ekspertai mano, kad žaidynių rengėjai tiesiog nusprendė apsidrausti.

Irane kilo skandalas

Pietų Korėjos sprendimas neišduoti jų šalies sportininkams nemokamus telefonus Irane iššaukė didžiulį nepasitenkinimą. Irano naujienų agentūra FARS išėmė iš savo tinklapio visas „Samsung“ reklamas ir sustabdė su bendrove bendradarbiavimą. FARS atstovai pietų korėjiečių elgesį pavadino „nesąžiningu ir nesportišku“.

Vėliau Irano užsienio reikalų ministerija išsikvietė Pietų Korėjos pasiuntinį dėl „Samsung“ sprendimo neišduoti jų sportininkams nemokamų telefonų. Užsienio reikalų ministras Javadas Zarifas netgi iškėlė „Samsung“ ultimatumą, prigrasinęs „pasekmėmis iki gyvenimo galo“ ir visos bendrovės produkcijos boikotu. Pasak ministro, jis pats nebesinaudos korėjiečių produkcija, kol neišgirs atsiprašymo. „Mes netylėsime, kol kažkas įžeidinėja mūsų nacionalinį išdidumą, tapatybę ir orumą“, – rėžė ministras.

Šiaurės Korėjos sportininkai kažkokių pasipiktinimo bangų dėl negautų telefonų nekėlė. „Radio Free Asia“ duomenimis, Rio de Žaneire vykusių vasaros olimpinių žaidynių metu sportininkams taip pat buvo dalijami išmanieji telefonai dovanų. Šiaurės Korėjos delegacija įrenginius gavo, tačiau sportininkų jie nepasiekė.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
N
Nerūkyk žolės
2018-02-09 16:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kur čia žurnaliūga įžvelgė istorijos, kuria buvo pažeminti šalies sportininkai komiškumą, o gal apsirūkius viskas atrodo jam komiška?
Atsakyti
0

B
Blinda
2018-02-09 17:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiska komedija.....juk siaures korejos nariai "pames" ar telefonai bus "pavogti"...lyg tai nera tu telefonu pirkt salonuose...visiskai juokinga..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų