Kodėl karas Ukrainoje toks kruvinas? Abi pusės buvo apmokytos Sovietų Sąjungoje „Šluojame artilerija, vėliau ten įvedami pėstininkai ir tankai“

Pastaruoju metu Ukrainos kariuomenė ir prorusiški sukilėliai sustiprino kovos veiksmus, kai kuriuose Rytų Ukrainos miestuose ir kaimuose naudodami sunkiąją artileriją, griaudami namus, žudydami žmones, gyvenančius juose, plėšydami į gabalus viešojo transporto keleivius ir išsprogdindami pėsčiuosius. Tai „The Daily Beast“ rašo Ana Nemcova. 

Kiekviena iš pusių vėl ir vėl kaltina viena kitą beprasmiškomis skerdynėmis ir sunkiai nusakomos žalos darymu… Iš tiesų problema yra ta, kad abiejų pusių karo vadai iki Sovietų Sąjungos žlugimo tarnavo toje pačioje kariuomenėje, ir netgi jaunesni kariai mokėsi tų pačių doktrinų, kurios kyla dar iš Stalino laikų ir išsiskiria ypatingu žiaurumu.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Vasilijus Budikas taip nupiešė esminį karinių operacijų Rytų Ukrainoje veikimo principą: „Iš pradžių, siekdami išvalyti teritoriją, mes viską šluojame artilerija, vėliau ten įvedami pėstininkai ir tankai.“

Situaciją apsunkina abiejų pusių nereguliariosios pajėgos: Rusijos profesionalūs kariai stengiasi, kiek tai įmanoma, laikytis šešėlyje, slėpdamiesi už dažnai impulsyvokų sukilėlių, o reguliariosios Ukrainos pajėgos geriausiu atveju, kaip rašo A. Nemcova, nesusikalba su savanorių būriais, kovojančiais jų pačių pusėje. 

„Deja, mes matome, kad abi pusės iš esmės naudoja panašią ginkluotę ir vykdo vienodus pažeidimus, – teigia „Human Rights Watch“ nepaprastųjų situacijų pareigūnas Ole Solvangas. – Ir vieni, ir kiti masiškai naudoja „Grad“, o tai reiškia didžiules taikaus kontingento aukas. Ir ukrainiečių, ir prorusiškos pajėgos naudoja tokią sprogdinimo techniką, kaip artilerija, dažnai neturėdami galimybių tinkamai nusitaikyti į norimą tikslą.“

Kaip teigia nepriklausomas Rusijos karo ekspertas Aleksandras Golcas, sovietų karinė mokykla nemokė armijos kariauti miestuose. „Toks karas, kaip Grozne vykęs antrasis Čečėnijos karas, kai buvo naudojami „Grad“, prie nieko nepriveda, tik prie siaubingų taikių gyventojų aukų“, – aiškina A. Golcas.

REKLAMA

A. Nemcova taip pat primena Rusijos karinės doktrinos pokyčius, numatančius branduolinio ginklo panaudojimo galimybę agresijos, įvardytos kaip „grasinančios pačiam (šalies, – red. past.) egzistavimui“, atveju. „Ar gali būti, kad karas Ukrainoje išsivystys į daug didesnio masto tarptautinį konfliktą panaudojant branduolinį ginklą? Kai kurie rusai su pasimėgavimu vysto tokią idėją“, – teigia straipsnio autorė.


Rašyti komentarą...
R
Runkelis
2015-02-05 12:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką čia tas ukras nusišneka, neva priešo teritoriją (Donecką, Luganską ir kt.) valo prieš paleidžiant pėstininkus ir tankus jau metus laiko, o tie pėstininkai ir tankai tik traukiasi.
Atsakyti
0

z
zigmas
2015-02-06 22:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
kause tu kause , jei nezinai kas nuo ko ginasi gal visai nerasytum geriau . turbut koncervatorius busi ,kad taip nusisneki
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų