Italija, kuri ketverius metus buvo vienintele Didžiojo septyneto (G-7) šalimi, pasirašiusia šį planą, pasitraukė iš „Juostos ir kelio iniciatyvos“, trečiadienį naujienų agentūrai AFP patvirtino šaltinis vyriausybėje.
„Kinija griežtai nepritaria „Juostos ir kelio“ bendradarbiavimo dėl bendrų statybų šmeižimui ir žlugdymui“, – sakė kinų Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas.
Pekinas taip pat nepritaria „konfrontacijai ir susiskaldymui tarp stovyklų, lemiantiems atsiskyrimą“, pridūrė jis.
Užsienio reikalų ministerija tiesiogiai nepakomentavo Italijos sprendimo pasitraukti iš „Juostos ir kelio iniciatyvos“, labai svarbios kinų prezidento Xi Jinpingo siekiui plėsti Kinijos įtaką užsienyje.
Tačiau Wang Wenbinas atkreipė dėmesį, jog daugiau kaip 150 šalių dalyvauja šiame projekte ir tai rodo, kad jis yra „populiariausias tarptautinis valstybinis produktas ir šiandien didžiausia pasaulyje tarptautinio bendradarbiavimo platforma“.
Wang Wenbinas taip pat pažymėjo, kad Italija spalį buvo atsiuntusi atstovų į „Juostos ir kelio iniciatyvos“ forumą Pekine.
„Tai įkūnija didžiulį bendrų „Juostos ir kelio“ statybų patrauklumą ir pasaulinę įtaką“, – sakė jis.
„Juostos ir kelio iniciatyvos“ šalininkai giria projektą už išteklių pritraukimą ir ekonomikos augimą globaliuosiuose Pietuose.
Tačiau kritikai seniai atkreipia dėmesį į neaiškų kinų kompanijų vykdomų projektų kainų nustatymą. Kai kurios šalys, įskaitant Malaiziją ir Mianmarą, iš naujo derasi dėl sutarčių siekdamos sumažinti kaštus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!