„Katastrofiškos pasekmės“: Šiaurės Korėja perspėjo JAV dėl tolimesnių veiksmų (papildyta 13:20)

Naktį į rugpjūčio 29-ąją Šiaurės Korėjos raketa praskrido virš Japonijos teritorijos ir nukrito už 1180 kilometrų nuo Hokaido salos. Netrukus po raketos paleidimo Pietų Korėjos kariuomenė atliko bombonešių bandymus, o Rusija pareiškė, kad „sankcijos nebeveikia“.

9

Japonija sušaukė skubų JT Saugumo Tarybos posėdį. Pati Šiaurės Korėja paskelbė, kad JAV gresia „katastrofiškos pasekmės“.

Šiaurės Korėjos atstovas JT perspėjo JAV „tikėtis katastrofiškų pasekmių“ jeigu dabartinis „žodžių karas“ tęsis, nes jo šalis „gina savo teises leisti raketas“, rašoma „The Independent“.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą

Dviprasmiškas pareiškimas

Rusijos diplomatai, tradiciškai remiantys Šiaurės Korėjos poziciją, ir pasisakantys prieš sankcijas, kurios yra taikomos ir pačiai Rusijai, pateikė dviprasmišką pareiškimą. Viena vertus, S. Riabkovo pareiškimą galima suprasti kaip tradicinės Rusijos „antisankcijų“ politikos tęstinumą, kita vertus, tai pripažinimas, kad taikiomis priemonėmis Šiaurės Korėjos paveikti nepavyks.

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pareiškė, kad „sankcijų priemonių spaudimas KLDR po paskutinės raketos paleidimo yra išnaudotas“.

Jo manymu, JAV ir kitos šalys gali eilinį sykį sustiprinti ribojamąsias priemones Pchenjanui, tačiau tai neduos reikiamo rezultato. „Jau visiems akivaizdu, kad sankcijų spaudimas KLDR išeikvotas. JT Saugumo Taryboje daugiau nebėra kaip priimti rezoliucijų, o tai reiškia, kad karinis problemos sprendimas yra neįmanomas“, – pareiškė diplomatas.

JT Saugumo Taryba rugpjūčio 5 dieną priėmė rezoliuciją, sugriežtinančią sankcijas KLDR. Siūlymą įvesti naujus apribojimus Šiaurės Korėjai pateikė JAV.

Pietų Korėja išbandė antskrydžius

Pietų Korėjos karinės oro pajėgos, netrukus po Šiaurės Korėjos paleistos raketos, surengė karinių oro pajėgų bandymus, kurių metu keturi šturmo lėktuvai F-15K numetė aštuonias MK84 bombas ant įsivaizduojamo taikinio, kuris galėtų būti Pchenjano vadų būstinė, praneša CNN.

Pusano nacionalinio universiteto politikos mokslų profesorius Robertas Kelly pareiškė CNN, kad Pietų Korėjos atsakas buvo „gerai apgalvota eskalacija“.

„Šiaurės korėjiečiai negali tiesiog šaudyti raketas virš žmonių valstybių, tam turi būti kažkoks atsakas“, – pareiškė R. Kelly. Jis taip pat pridūrė, kad tai gali atrodyti kaip eskalacija, tačiau tai turi būti „kietas pareiškimas“, tačiau „ne per daug kietas“, nes „niekas nenori kariauti“.

REKLAMA

JAV ir Japonija susitarė didinti spaudimą Šiaurės Korėjai

Japonija ir JAV yra pasirengusios didinti spaudimą Šiaurės Korėjai, anksti antradienį paleidusiai balistinę raketą, praskriejusią virš Japonijos ir nukritusią Ramiajame vandenyne, paskelbė japonų premjeras Shinzo Abe.

„Japonija ir JAV sutaria, kad būtina didinti spaudimą Šiaurės Korėjai“, – sakė jis po telefoninio pokalbio su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Sh.Abe taip pat pažymėjo sutarę su D.Trumpu, kad šiuo klausimu būtina kalbėtis su Kinija ir Rusija.

„Reikia paveikti Kiniją ir Rusiją, kad jos pakeistų savo požiūrį“ į Pchenjaną, sakė Japonijos lyderis..


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų