REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikiečių kaltinimai Rusijai dėl jos programišių vaidmens Kataro krizėje yra banalūs ir neparemti įrodymais, naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė šalies prezidento specialusis atstovas kibernetinio saugumo klausimais Andrejus Krutskichas.

Amerikiečių kaltinimai Rusijai dėl jos programišių vaidmens Kataro krizėje yra banalūs ir neparemti įrodymais, naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė šalies prezidento specialusis atstovas kibernetinio saugumo klausimais Andrejus Krutskichas.

REKLAMA

Kiek anksčiau JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kuriuose remiamasi šaltiniais iš Federalinių tyrimų biuro (FTB), kad rusų programišiai prisidėjo prie Kataro krizės, kai kelios arabiškos šalys nutraukė su Doha diplomatinius santykius.

„Atsibosta reaguoti į įrodymais nepagrįstas banalybes. Tokie kaltinimai, iš esmės, diskredituoja patys save“, – teigė A.Krutskichas.

„Gaila, bet nieko naujo nesugalvojama, ir todėl, kas benutiktų, (kaltinami) programišiai. Nuvalkiotas metodas – įrodymų, kaip visada, nėra, o išvados daromos dar neištyrus paties incidento“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, kad tarptautinei bendruomenei jau seniai laikas padaryti tvarką informacinėje erdvėje ir sukurti atsakingo elgesio taisykles, tad rusų iniciatyvos šioje srityje tampa dar aktualesnės. Tada viskas bus aišku, patikrinama ir skaidru“, – pažymėjo prezidento atstovas.

REKLAMA

„Bet šį procesą sabotuoja būtent Vakarų šalys. Pirmiausia – JAV, dėl savo vidinių nesutarimų niekaip neįstengiančios suformuoti derybinio mechanizmo, kad šioje srityje vyktų derybos“, – pareiškė A.Krutskichas.

Gegužės 24 dieną valstybinė Kataro naujienų agentūra QNA išplatino šalies emyro pareiškimą, kuriame, be kita ko, buvo išreikšta parama Iranui bei judėjimui „Hamas“. Šiuo pareiškimu pasipiktino kelios Persijos įlankos valstybės. Kataro valdžia savo ruožtu pareiškė, kad į agentūros sistemą buvo įsilaužta, o emyras tokių dalykų nesakė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį Saudo Arabija, Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Bahreinas paskelbė nutraukiantys diplomatinius santykius su Doha. Vėliau prie jų prisijungė ir Jemenas, Maldyvai, Mauricijus ir rytinės Libijos dalies valdžia. Saudo Arabija, vadovaujanti arabų koalicijai, kovojančiai su Jemeno sukilėliais husiais, pareiškė, kad pašalino Katarą iš šios koalicijos.

Šios šalys apkaltino nedidelę Persijos įlankos valstybę remiant ekstremistines grupuotes, įskaitant „Al Qaeda“ ir džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS). Doha šiuos kaltinimus kategoriškai neigia.

Kiek vėliau laikraštis „Financial Times“ pranešė, kad Kataras sumokėjo iki 1 mlrd. JAV dolerių išpirką už Irake įkaitais paimtus karališkosios šeimos narius. Pranešime sakoma, kad Doha perdavė tuos pinigus Sirijoje kovojančiai grupuotei, susijusiai su „Al Qaeda“, bei Iranui artimoms grupuotėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį televizija CNN paskelbė, kad į QNA sistemą įsilaužė rusų programišiai ir paskelbė melagingą pareiškimą šeicho Tamimo bin Hamado al Thani (Tamimo bin Hamado Tanio) vardu, sukėlusį regione didelę diplomatinę krizę.

CNN pranešime teigiama, kad šios kibernetinės atakos tikslas buvo „išprovokuoti nesutarimų tarp JAV ir jų sąjungininkų“.

„Galimai rusų programišių surengta ataka dar labiau sustiprino amerikiečių teisėsaugos organų ir žvalgybos nerimą, kad Rusija JAV sąjungininkų atžvilgiu ir toliau mėgina taikyti tas pačias priemones, kaip ir per pernai vykusius šalies prezidento rinkimus“, – sakoma jame.

CNN teigimu, kol kas neaišku, ar už įsilaužimą atsakingos kokios nors nusikaltėlių grupuotės, ar ataką įvykdė „rusų saugumo tarnybos, kaltinamos įsilaužimais rinkimų laikotarpiu“. Televizija savo pranešime citavo vieną anoniminį šaltinį, teigusį, kad „šioje šalyje mažai kas vyksta be valdžios leidimo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų