Kataro krizę „suorganizavo“ Rusijos programišiai?

Amerikiečių kaltinimai Rusijai dėl jos programišių vaidmens Kataro krizėje yra banalūs ir neparemti įrodymais, naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė šalies prezidento specialusis atstovas kibernetinio saugumo klausimais Andrejus Krutskichas.

Kiek anksčiau JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kuriuose remiamasi šaltiniais iš Federalinių tyrimų biuro (FTB), kad rusų programišiai prisidėjo prie Kataro krizės, kai kelios arabiškos šalys nutraukė su Doha diplomatinius santykius.

„Atsibosta reaguoti į įrodymais nepagrįstas banalybes. Tokie kaltinimai, iš esmės, diskredituoja patys save“, – teigė A.Krutskichas.

„Gaila, bet nieko naujo nesugalvojama, ir todėl, kas benutiktų, (kaltinami) programišiai. Nuvalkiotas metodas – įrodymų, kaip visada, nėra, o išvados daromos dar neištyrus paties incidento“, – pridūrė jis.

„Žinoma, kad tarptautinei bendruomenei jau seniai laikas padaryti tvarką informacinėje erdvėje ir sukurti atsakingo elgesio taisykles, tad rusų iniciatyvos šioje srityje tampa dar aktualesnės. Tada viskas bus aišku, patikrinama ir skaidru“, – pažymėjo prezidento atstovas.

„Bet šį procesą sabotuoja būtent Vakarų šalys. Pirmiausia – JAV, dėl savo vidinių nesutarimų niekaip neįstengiančios suformuoti derybinio mechanizmo, kad šioje srityje vyktų derybos“, – pareiškė A.Krutskichas.

Gegužės 24 dieną valstybinė Kataro naujienų agentūra QNA išplatino šalies emyro pareiškimą, kuriame, be kita ko, buvo išreikšta parama Iranui bei judėjimui „Hamas“. Šiuo pareiškimu pasipiktino kelios Persijos įlankos valstybės. Kataro valdžia savo ruožtu pareiškė, kad į agentūros sistemą buvo įsilaužta, o emyras tokių dalykų nesakė.

Pirmadienį Saudo Arabija, Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Bahreinas paskelbė nutraukiantys diplomatinius santykius su Doha. Vėliau prie jų prisijungė ir Jemenas, Maldyvai, Mauricijus ir rytinės Libijos dalies valdžia. Saudo Arabija, vadovaujanti arabų koalicijai, kovojančiai su Jemeno sukilėliais husiais, pareiškė, kad pašalino Katarą iš šios koalicijos.

REKLAMA

Šios šalys apkaltino nedidelę Persijos įlankos valstybę remiant ekstremistines grupuotes, įskaitant „Al Qaeda“ ir džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS). Doha šiuos kaltinimus kategoriškai neigia.

Kiek vėliau laikraštis „Financial Times“ pranešė, kad Kataras sumokėjo iki 1 mlrd. JAV dolerių išpirką už Irake įkaitais paimtus karališkosios šeimos narius. Pranešime sakoma, kad Doha perdavė tuos pinigus Sirijoje kovojančiai grupuotei, susijusiai su „Al Qaeda“, bei Iranui artimoms grupuotėms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų