naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos šeštadienį į Ukrainą paleistų raketų nuolaužų nukrito Moldovos teritorijoje, skelbia šios šalies Vidaus reikalų ministerija.

Rusijos šeštadienį į Ukrainą paleistų raketų nuolaužų nukrito Moldovos teritorijoje, skelbia šios šalies Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai Ukrainoje:

20:33 | V. Zelenskis: Rusijos terorą įmanoma sustabdyti tik mūšio lauke

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad Rusijos terorą galima sustabdyti tik mūšio lauke; jis kalbėjo po to, kai per naują išpuolių bangą nukentėjo gyvenamasis namas ir energetikos infrastruktūra.

„Ar įmanoma sustabdyti Rusijos terorą? Taip, įmanoma. Ar tai galima padaryti kitaip nei mūšio lauke Ukrainoje? Deja, ne“, – sakė V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi ir pridūrė, kad jo pajėgos numušė daugiau kaip 20 iš 30 šeštadienį paleistų Rusijos raketų.

Rusijos pajėgoms šeštadienį apšaudžius Ukrainos Dnipro mieste esantį daugiabutį žuvo mažiausiai penki žmonės, dar kelios dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Rusai šeštadienį taip pat atakavo svarbią infrastruktūrą rytiniame Charkivo ir vakariniame Lvivo regionuose, kiek anksčiau Ukrainos sostinėje Kyjive nugriaudėjo keli sprogimai. Ukrainiečių pareigūnai paskelbė, kad smogta svarbiems infrastruktūros objektams.

REKLAMA

Dėl naujų Rusijos atakų daugumoje Ukrainos regionų buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas, savo ruožtu sakė energetikos ministras Hermanas Haluščenka.

„Šiandien priešas vėl užpuolė šalies energijos gamybos įrenginius ir elektros tinklą. Išpuoliai įvykdyti Charkivo, Lvivo, Ivano-Frankivsko, Zaporižios, Vinycios ir Kyjivo srityse. Dėl apšaudymų daugumoje regionų įvestas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė H. Haluščenka.

REKLAMA

19:14 | Daugelyje Ukrainos regionų nutrauktas elektros tiekimas 

Dėl naujų Rusijos atakų daugumoje Ukrainos regionų šeštadienį buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas, pranešė energetikos ministras Hermanas Haluščenka.

„Šiandien priešas vėl užpuolė šalies energijos gamybos įrenginius ir elektros tinklą. Išpuoliai įvykdyti Charkivo, Lvivo, Ivano-Frankivsko, Zaporižios, Vinycios ir Kyjivo srityse. Dėl apšaudymų daugumoje regionų įvestas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė H. Haluščenka.

REKLAMA
REKLAMA

18:42 | Rusijos raketų nuolaužos – Moldovos teritorijoje

Moldovos Vidaus reikalų ministerija teigė, kad Rusijos raketų nuolaužų rasta pasienyje su Ukraina esančiame Largos kaime Bričenio rajone.

Pranešama, kad Kišiniovas tai numatė ir pradėjo įgyvendinti planą, pagal kurį pasienio teritorijose buvo padidintas patrulių skaičius. Raketų nuolaužų kritimo vieta buvo aptverta ir iškviesta gelbėjimo tarnyba. Teisėsaugos pareigūnai saugo įvykio vietą ir renka duomenis.

REKLAMA

Moldovos vidaus reikalų ministerija pabrėžia, kad tai jau trečias atvejis, kai dėl Rusijos masinių smūgių prieš Ukrainą šalies teritorijoje nukrenta raketų.

Šeštadienį Kyjive ir kitose vietovėse griaudėjo sprogimai. Sostinėje buvo aktyvuota oro gynyba.

Raketų pataikymų užfiksuota Dnipro, Charkivo ir Lvivo miestuose. Dnipre Rusijos raketa pataikė į daugiaaukštį pastatą, žuvo penki asmenys, dar mažiausiai 27 sužeisti.

REKLAMA

Charkivo ir Lvivo regionuose nukentėjo svarbūs infrastruktūros objektai. Miestuose įvestas avarinis elektros tiekimo nutraukimas.

18:15 | Rusams apšaudžius Ukrainos Dniprą žuvo penki žmonės 

Rusijos pajėgoms šeštadienį apšaudžius Ukrainos Dnipro mieste esantį daugiabutį žuvo mažiausiai penki žmonės, dar beveik 60 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

„Rusijos raketai pataikius į daugiaaukštį pastatą Dnipro mieste buvo sužeista beveik 60 žmonių. 12 iš jų yra vaikai...  Vyksta gelbėjimo operacija“, – sakė Dnipropetrovsko srities administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

REKLAMA
REKLAMA

Raketa pataikė į devynių aukštų pastatą, kelis jo aukštus pavertusi dūlančiomis nuolaužomis.

Prezidentūros duomenimis, iš viso pastate, kuriam smogė rusai, yra 16 laiptinių, jame gyveno apie 1 700 žmonių. Butuose toje laiptinėje, kuri buvo visiškai sugriauta, registruoti iki 200 žmonių, iš jų 50 vaikų. Šiais skaičiais vadovaujasi gelbėtojai, kurie toliau šalina griuvėsius. 

Visame pastate šiuo metu nėra elektros ir dujų, butų langai išdaužyti. Maždaug tūkstančiui žmonių reikia vietos, kur prisiglausti.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, reaguodamas į kruviną Rusijos raketinę ataką Dnipro mieste, pareiškė, kad kiekvienas kaltininkas turės prisiimti atsakomybę.

„Amžinąjį atilsį visiems, kurių gyvybes nusinešė rusų teroras! Pasaulis turi sustabdyti šį blogį. Dnipro mieste toliau šalinamos nuolaužos. Visos tarnybos dirba. Mes kovojame už kiekvieną žmogų, kiekvieną gyvybę. Mes surasime visus, susijusius su šiuo teroru. Visi bus patraukti atsakomybėn. Didžiausion atsakomybėn“, – „Telegram“ rašė V. Zelenskis.

REKLAMA

Ukrainos lyderis taip pat paskelbė šiurpų vaizdo įrašą, kuriame matyti apšaudymo pasekmės. Filmuotoje medžiagoje matyti, kad dvi daugiaaukščio namo laiptinės buvo sugriautos iki pamatų.

Šeštadienį ukrainiečiai šventė Senuosius naujuosius metus – populiarią šventę, kurios išvakarėse vaikams tradiciškai dalijami saldumynai.

„Šventinis šeštadienis – ir (Rusijos) teroro tęsinys. Kol ukrainiečių vaikai džiaugiasi vakar gautais saldumynais, Rusija puola gyvenamuosius namus“, – sakė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

REKLAMA
REKLAMA

„Maskva įrodo, kad (jos) cinizmas neturi ribų, – sakė prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas, – (Rusija) turi būti nedelsiant pašalinta iš JT Saugumo Tarybos.“

Rusai šeštadienį taip pat atakavo svarbią infrastruktūrą rytiniame Charkivo ir vakariniame Lvivo regionuose, kiek anksčiau Ukrainos sostinėje Kyjive nugriaudėjo keli sprogimai. Ukrainiečių pareigūnai paskelbė, kad smogta svarbiems infrastruktūros objektams.

Dėl naujų Rusijos atakų daugumoje Ukrainos regionų buvo įvestas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas, savo ruožtu sakė energetikos ministras Hermanas Haluščenka.

REKLAMA

V. Zelenskis kitame kreipimesi pareiškė, kad Rusijos terorą galima sustabdyti tik mūšio lauke.

Jis taip pat nurodė, kad iš šeštadienį daugiau kaip 30 rusų paleistų raketų daugiau kaip 20 buvo numuštos.

17:22 | Rusai apšaudė Charkivo, Lvivo sritis, Dniprą

Rusijos pajėgos šeštadienį apšaudė svarbią infrastruktūrą rytiniame Charkivo ir vakariniame Lvivo regionuose, taip pat pranešama apie smūgius Dnipro miestui.

Anksčiau šeštadienį Ukrainos sostinėje Kyjive nugriaudėjo keli sprogimai, ukrainiečių pareigūnai paskelbė, kad smogta svarbiems infrastruktūros objektams.

REKLAMA

„Šiuo metu Charkivo srityje taikomas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas“, sakė gubernatorius Olehas Synjehubovas, nuo rusų atakų nukentėjus regiono ypatingos svarbos infrastruktūrai. Vienas objektas nukentėjo nuo dviejų smūgių, informavo O. Synjehubovas.

Lvivo srities administracijos vadovas Maksymas Kozyckis įspėjo apie galimus „elektros ir vandens tiekimo sutrikimus“ po to, kai „priešas smogė svarbiam Lvivo srities infrastruktūros objektui“.

REKLAMA

Tuo metu Dnipre, esančiame Ukrainos rytuose, per apšaudymą raketomis nukentėjo daugiabutis, praneša prezidento biuras.

Pasak Dnipropetrovsko srities administracijos vadovo Valentyno Rezničenkos, per išpuolį prieš gyvenamąjį namą buvo sužeista 10 žmonių, iš jų du vaikai.

„Trijų iš sužeistųjų būklė yra sunki. Dabar visi yra ligoninėje“, – sakė jis ir paskelbė nuotrauką iš apšaudymo vietos.

Dnipro meras Borysas Filatovas sakė, kad griuvėsiai bus išvalyti per naktį. Jis taip pat sakė, kad įvykio vietoje yra prastas ryšys, visas rajonas yra visiškai be elektros energijos.

Tuo metu Kyjive girdimi sprogimai, meras Vitalijus Klyčko sako, kad mieste veikia oro gynyba.

15:14 | Turkija pasirengusi spausti dėl „lokalių ugnies nutraukimų“ Ukrainoje

Turkija šeštadienį deklaravo pasirengimą spausti dėl „lokalių ugnies nutraukimų“ Ukrainoje ir įspėjo, kad nei Maskva, nei Kyjivas neturi karinių priemonių „karui laimėti“.

„Turkija nori spausti dėl lokalių ugnies nutraukimų ir mažų lokalizuotų deeskalacijų“, – sakė prezidento Recepo Tayyipo Erdogano patarėjas užsienio politikos klausimais Ibrahimas Kalinas.

„Nei viena šalis neturi galimybių laimėti šio karo karine prasme“, – pridūrė jis.

15:07 | V. Zelenskis: JK sprendimas tiekti tankus „pasiųs teisingą signalą“

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas šeštadienį sakė, kad jo šalis tieks Ukrainai tankus „Challenger 2“ ir artilerijos sistemas.

REKLAMA

Dauningo gatvės pareiškime sakoma, kad R. Sunakas tai pažadėjo po šeštadienį įvykusio pokalbio su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Pareiškime nenurodoma, kada Ukraina gaus tankų ir kiek jų bus pristatyta. Britų žiniasklaida, nenurodydama savo šaltinių, anksčiau skelbė, kad iškart Ukrainai bus nusiųsti keturi britų armijos pagrindiniai koviniai tankai „Challenger 2“, o kiek vėliau – dar aštuoni. 

„Per pokalbį su [britų] ministru pirmininku Rishi Sunaku padėkojau [jam] už sprendimus, kurie ne tik sustiprins mus mūšio lauke, bet ir pasiųs teisingą signalą kitiems partneriams“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Zelenskis.

14:58 | Soledarą kontroliuoja Ukraina, mūšiai tęsiasi – pareigūnas

Ukrainos Soledaro miestą, esantį fronto linijoje, vis dar kontroliuoja ukrainiečių kariai, šeštadienį sakė vietos gubernatorius.

Rusija anksčiau skelbė užėmusi Soledarą.

„Soledarą kontroliuoja Ukrainos valdžia, mūsų kariuomenė“, – per nacionalinę televiziją sakė regiono gubernatorius Pavlo Kyrylenka.

Tačiau jis pridūrė, kad „mūšiai tęsiasi mieste ir aplink jį“.

Pasak gubernatoriaus, Soledaras ir netoliese esantis Bachmutas šiuo metu yra karščiausi fronto taškai.

13:24 | Priešas surengė dar vieną raketų ataką

Keliuose Ukrainos regionuose, įskaitant sostinę Kyjivą, šeštadienio rytą griaudėjo sprogimai, pareigūnai pranešė apie smūgius ypatingos svarbos infrastruktūros objektams.

REKLAMA

Kyjive vyksta „raketų ataka prieš ypatingos svarbos infrastruktūros objektus“, per platformą „Telegram“ pranešė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

Sostinės administracija nurodė, kad buvo pataikyta vienam infrastruktūros objektui.

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko informavo apie sprogimus miesto Dnipro rajone kairiajame Dnipro upės krante ir paragino gyventojus „likti slėptuvėse“.

Atskirame įraše „Telegram“ meras sakė, kad raketos nuolaužų nukrito ir Holosijivo rajone dešiniajame Dnipro krante, vietoje, kuri nėra gyvenamoji. Apie aukas nepranešama.

Ukrainos sostinė raketomis nebuvo atakuota nuo Naujųjų metų išvakarių.

Ukrainos šiaurės rytuose esančios Charkivo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synjehubovas pranešė, kad regione „priešas surengė dar vieną raketų ataką prieš ypatingos svarbos infrastruktūros ir pramonės objektus“.

Antrajame pagal dydį Ukrainos mieste Charkive ir jo srityje galimi elektros tiekimo sutrikimai, įspėjo O. Synjehubovas.

Pasak jo, Rusijos pajėgos paleido dvi raketas S-300 į pramoninį miesto rajoną. 

Apie rusų atakas pranešta ir iš pietinio Zaporižios regiono.

Čerkasų regiono administracijos vadovas Ihoris Taburecas taip pat pranešė, kad „priešas vėl atakuoja Ukrainos teritoriją“.

REKLAMA

Po virtinės karinių nesėkmių Ukrainoje Rusija nuo spalio sistemingai taikosi į ukrainiečių ypatingos svarbos infrastruktūrą.

11:38 | Vokietijos gynybos ministrė atsistatydins – žiniasklaida

Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht, kritikuota dėl virtinės netaktiškų žingsnių, nusprendė atsistatydinti, penktadienį pranešė kelios nacionalinės žiniasklaidos priemonės.

Atsistatydinti nusprendė pati Ch. Lambrecht, rašė dienraštis „Bild“, pirmasis pranešęs šią naujieną. Savo šaltinių laikraštis nenurodė.

Atskirai dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“ rašė, kad ministrė, priklausanti kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) Socialdemokratų partijai (SPD), ketina ateinančią savaitę pasitraukti iš posto.

Naujienų kanalas NTV pridūrė, kad SPD ieško pamainos 57 metų Ch. Lambrecht.

Gynybos ministerijos atstovas, su kuriuo susisiekė naujienų agentūra AFP, atsisakė komentuoti šiuos pranešimus ir pavadino juos gandais.

Žiniasklaidos grupė RND anksčiau paskelbė, kad Ch. Lambrecht ketvirtadienį deryboms priims kolegą amerikietį Lloydą Austiną. Vokietijos Gynybos ministerijos atstovas šio susitikimo nepatvirtino.

Penktadienį Ch. Lambrecht ir L. Austinas turėtų dalyvauti Ukrainos sąjungininkių gynybos ministrų susitikime JAV oro pajėgų bazėje Ramšteine dėl karinės pagalbos Kyjivui koordinavimo.

REKLAMA

Ch. Lambrecht pastarosiomis savaitėmis sulaukė daug kritikos dėl socialinėje žiniasklaidoje paskelbto naujametinio vaizdo įrašo. Berlyne per chaotiškas Naujųjų sutiktuves padarytame įraše, vos girdimai per sproginėjančių fejerverkų garsus, ministrė apmąstė metus, kurie baigėsi „Europos viduryje siautėjant karui“.

Konfliktas Ukrainoje suteikė „daug ypatingų patirčių“ ir „daugybę susitikimų su puikiais ir įdomiais žmonėmis“, savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše sakė C. Lambrecht.

Svarbiausios vokiečių žiniasklaidos priemonės piktinosi netinkamu ministrės tonu; kai kurie komentatoriai sakė, kad ji nebetinka būti ministre.

Kritikai taip pat abejojo jos sugebėjimu vadovauti Europos didžiausios ekonomikos ginkluotųjų pajėgų stiprinimui po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.

Ch. Lambrecht ir O. Scholzas žiniasklaidoje yra sulaukę griežtos kritikos dėl savo reakcijos į Rusijos invaziją ir vangios Vokietijos paramos Ukrainai.

2022 metų sausio mėnesį ministrė buvo išjuokta dėl savo pareiškimo, kad Vokietija atsiųs 5 000 šalmų Kyjivui, nors ukrainiečių vyriausybė, norėdama apsisaugoti nuo Rusijos, prašė sunkiosios ginkluotės.

Neseniai sociologijos instituto „Civey“ atlikta apklausa parodė, kad 77 proc. vokiečių nori Ch. Lambrecht pašalinimo iš gynybos ministro posto.

REKLAMA

Tik 13 proc. iš 5 000 respondentų sakė norintys, kad ji liktų savo poste.

11:13 | Kyjive – sprogimai

Ukrainos sostinėje Kyjive šeštadienį nugriaudėjo keli sprogimai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Ukrainiečių pareigūnai paskelbė, kad smogta svarbiems infrastruktūros objektams.

Kyjive vyksta „raketų ataka prieš ypatingos svarbos infrastruktūros objektus“, per platformą „Telegram“ pranešė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

Sostinės meras Vitalijus Klyčko informavo apie sprogimus miesto Dnipro rajone kairiajame Dnipro upės krante ir paragino gyventojus „likti slėptuvėse“.

Atskirame įraše „Telegram“ meras sakė, kad raketos nuolaužų nukrito ir dešiniajame Dnipro krante, vietoje, kuri nėra gyvenamoji. Apie aukas nepranešama.

Kyjivo karinė administracija per „Telegram“ paskelbė, kad sostinėje pataikyta į kažkokį infrastruktūros objektą.

Kol kas neaišku, ar taikytasi į kelis objektus Kyjive, ar tik į minėtą vieną.

Ukrainos sostinė raketomis nebuvo atakuota nuo Naujųjų metų išvakarių.

10:11 | Ukrainos lyderis per invazijos metines nori apsilankyti Jungtinėse Tautose

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nori Rusijos invazijos į jo šalį pirmųjų metinių išvakarėse apsilankyti Jungtinėse Tautose ir kreiptis į 193 narių Generalinės Asamblėjos aukšto lygio susitikimą, jei tam bus tinkamos saugumo sąlygos, penktadienį sakė ukrainiečių užsienio reikalų viceministrė Eminė Džaparova.

REKLAMA

Interviu naujienų agentūrai AP ji pabrėžė, kad V. Zelenskio kelionei reikėtų daugelio sąlygų, visų pirma dėl karinės situacijos Ukrainoje. E. Džaparova taip pat paminėjo Ukrainos žvalgybos įspėjimą, kad Rusija planuoja „labai rimtą puolimą vasario mėnesį“.

„Mūsų prezidentas norėtų atvykti, – sakė ji. – Tačiau dar klausimas, ar... dėl saugumo situacijos galės.“

Jei V. Zelenskis atvyks į JT, tai bus tik antra jo kelionė į užsienį nuo Rusijos invazijos pradžios praėjusių metų vasario 24 dieną. Gruodžio 21-ąją jis netikėtai nuvyko į Vašingtoną susitikti su savo svarbiausiais rėmėjais – JAV prezidentu Joe Bidenu ir Kongreso nariais.

Ukrainos ambasadorius prie JT Serhijus Kyslycia sakė, kad Generalinė Asamblėja vasario 23 dienai jau suplanavo aukšto lygio debatus apie Rusijos karą Ukrainoje ir kad vasario 24-ąją įvyks Saugumo Tarybos narių ministrų susitikimas.

Pasak E. Džaparovos, Ukraina norėtų, kad Asamblėja priimtų vieną iš dviejų rezoliucijų, kurių patvirtinimo V. Zelenskis siekia invazijos metinių išvakarėse.

Ukraina konsultuojasi su partnerėmis dėl šių dviejų priemonių, kurių viena būtų paremtas V. Zelenskio 10 punktų taikos planas, apimantis Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimą ir Rusijos pajėgų išvedimą, o kita – įkurtas tribunolas teisti už agresijos nusikaltimą ir sudarytos sąlygos patraukti Rusiją atsakomybėn už neišprovokuotą invaziją, sakė viceministrė.

REKLAMA

Kaip gruodžio pabaigoje AP sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, vyriausybė nori, kad iki vasario pabaigos JT būtų surengtas „taikos viršūnių susitikimas“ ir kad tarpininkautų JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

Tačiau D. Kuleba nesitikėjo, kad tokiame susitikime dalyvautų Rusija.

E. Džaparova sakė, kad viršūnių susitikimas dar aptarinėjamas, ir pabrėžė, kad tai „nėra derybos“. Pasak jos, viršūnių susitikimas būtų platforma Ukrainai svarbiems klausimams aptarti ir „diskursui suformuoti“. 

Rezoliucija ar viršūnių susitikimas nereikštų, kad Ukraina jau yra pasirengusi pasirašyti taikos susitarimą ar ugnies nutraukimą, pažymėjo E. Dzhaparova ir pridūrė, kad po rezoliucijos ar viršūnių susitikimo “galėtų prasidėti derybos dėl taikos ar taikos susitarimo“.

09:35 | Rusija paleido raketas 

Kad Rusija šeštadienį apšaudo Charkivą, patvirtino srities karinės administracijos vadovas Olehas Synjehubovas ir miesto meras Ihoris Terechovas.

Pradiniais duomenimis, raketomis S-300 taikytasi į infrastruktūros objektus, pranešė I. Terechovas. Pasak jo, informacija apie nukentėjusius žmones ir padarytą žalą tikslinama.

Vėliau meras patikslino, kad buvo du „pataikymai“.

Vietos „Telegram“ kanalais pranešama, kad iškart po sprogimų mieste sutriko elektros tiekimas, sustojo metropoliteno traukiniai.

Charkivą Rusija apšaudo nuo pat invazijos į Ukrainą pradžios prieš beveik metus. Mieste daug sugriautų gyvenamųjų namų ir infrastruktūros objektų.

Penktadienį rusams apšaudant Charkivo srities Kupjansko rajoną žuvo dvi moterys.

Šeštadienio rytą oro pavojus buvo paskelbtas keliose Ukrainos srityse.

Tačiau tuo metu Kyjivo srityje griaudėję sprogimai nebuvo susiję su kariniais veiksmais, sakė Ukrainos sausumos pajėgų vado pavaduotojas Oleksandras Pavliukas.

Kyjivo srities administracijos vadovas Oleksijus Kuleba per „Telegram“ paskelbė, kad viename iš ypatingos svarbos infrastruktūros objektų kilo gaisras, žmonės nenukentėjo.

Po anksti ryte Kyjive nugriaudėjusių sprogimų kai kuriuose „Telegram“ kanaluose, įskaitant propagandinius, buvo pasirodę gandų apie puolimą iš Baltarusijos.

Svarbiausi penktadienio įvykiai:

  • Rusijos samdinių grupės „Vagner“ įkūrėjas ir vadovas Jevgenijus Prigožinas pradėjo verbuoti moteris, kurios šiuo metu yra kalėjime, kad šios dalyvautų kare Ukrainoje, rašo UNIAN, remdamasi žurnalistės Olgos Romanovos teigimu;

  • UNIAN rašo, kad Turkija pakeitė savo poziciją dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje – Ankara nebesiekia, kad taika tarp abiejų valstybių būtų sudaryta bet kokia kaina;

  • Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrės penktadienį paragino Afriką pasmerkti Rusijos agresiją Ukrainoje ir kvietė stiprinti Europos Sąjungos ir viso žemyno šalių ryšius;

  • Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas pranešė, kad Kyjivas iš savo partnerių pradeda gauti sunkiąją ginkluotę tam, kad karas prieš Rusiją būtų laimėtas;

  • Ukrainos žvalgybinė informacija rodo, kad Rusija planuoja sutelkti karines pajėgas, kurias sudarytų iš viso 2 mln. asmenų, rašo „SkyNews“;

  • Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Rytų grupės pirmininkas Serhijus Čerevatijus neigia Rusijos pareiškimą, kad ji esą perėmė Soledaro kontrolę dar sausio 12-osios vakarą;

  • Ukraina iš esmės tapo NATO nare, nors Aljansas ir nenori būti įtrauktas į platesnį karą su Rusija, sakė ukrainiečių gynybos ministras;

  • Jungtinių Valstijų aukšto rango pasiuntinys ketvirtadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ veiklos ir jos numanomų bandymų verbuoti karius Serbijoje ir kitose pasaulio šalyse;

  • Rusijos valdžia jau nuo praėjusių metų pabaigos skelbia, kad „dalinė mobilizacija baigta“, nors V. Putinas ir atsisako pasirašyti atitinkamą įsaką. Nepaisant to, Rusijos žiniasklaida sužinojo, kad Gynybos ministerija patyliukais leido mobilizuoti dar ir daugiavaikius tėvus;

  • Baltarusijos stebėjimo grupė „Belaruski Hajun“ dalinasi analitinio centro „Rochan Consulting“ paskelbtomis nuotraukomis, kuriose matyti, kad Baltarusijoje, visai netoli pasienio su Ukraina, dislokuotos oro gynybos sistemos S-300/400, oro gynybos raketų sistema „Pantsir“ ir kita įranga. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų