Dviem šalims pasirašius saugumo susitarimą, Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau (Džastinas Triudo), kuris lankosi Kyjive per antrąsias karo pradžios metines, pareiškime pabrėžė: „Palaikysime Ukrainą viskuo, ko reikės, ir tiek, kiek reikės.“
Šeštadienį Kyjivas taip pat pasirašė dvišalį saugumo susitarimą su Italija, pareiškė V. Zelenskis. Pastarosiomis savaitėmis panašūs susitarimai buvo sudaryti su Didžiąja Britanija, Prancūzija, Vokietija ir Danija.
Otavos ir Kyjivo 10 metų trukmės susitarime „išdėstyti pagrindiniai ilgalaikiai Kanados saugumo įsipareigojimai toliau remti Ukrainą, jai ginant savo suverenumą ir teritorinį vientisumą, saugant savo žmones ir atstatant savo ekonomiką ateičiai“, nurodė J. Trudeau biuras.
Dokumente numatyti finansavimo įsipareigojimai ir glaudesnis bendradarbiavimas politinėje, karinėje, saugumo, ekonominėje ir humanitarinėje srityse, tačiau tai nėra gynybos paktas ar karinės apsaugos garantija.
Kyjivas šiuos susitarimus vertina kaip svarbų Vakarų ilgalaikio įsipareigojimo įrodymą, nes Ukrainos ištekliai yra išsekę, o Rusija yra pirmą kartą per beveik metus pasiekusi laimėjimų mūšio lauke.
Ukrainai reikalinga dešimčių milijardų JAV dolerių karinė parama, kad šalis galėtų aprūpinti savo kariuomenę šaudmenimis, artilerija, tankais, raketomis ir kita įranga.
Kyjive taip pat viešinti Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) šeštadienį taip pat pareiškė, kad pirmoji maždaug 4,5 mlrd. eurų vertės išmoka pagal naują 50 mlrd. eurų vertės ES pagalbos Ukrainai programą bus išmokėta kovo mėnesį.
Tačiau karui tęsiantis jau trečius metus, vis dar nematyti pažangos dėl svarbiausio Ukrainos finansavimo srauto – 60 mlrd. JAV dolerių (55 mlrd. eurų) paramos paketo iš Jungtinių Valstijų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!