Venesuelos užsienio reikalų ministras Elias Jaua (Elijas Chaua) anksčiau pareiškė, kad JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) yra „Venesuelos žmonių žudikas“, kaltindamas jį kursčius protestus, kurie per penkias savaites pareikalavo 28 žmonių gyvybių.
„Venesuelos problemų sprendimas glūdi demokratiniame dialoge tarp Venesuelos žmonių, o ne represijose arba žodinių plytgalių svaidyme į Jungtines Valstijas“, – sakė vienas JAV Valstybės departamento pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.
„Venesuelos vyriausybei reikia susitelki į didėjančių ekonominių ir socialinių problemų sprendimą, o ne į absurdiškus kaltinimus Jungtinėms Valstijoms“, – pridūrė jis.
Tuo tarpu N.Maduro teigė, kad „Jungtinių Valstijų vyriausybės desperatiškas intervencionizmas yra aiškus“.
„Plūsta pareiškimai, grasinimai sankcijomis, grasinimai surengti intervenciją. Vykdomas aukščiausių JAV vyriausybės pareigūnų lobizmas“, – sakė Venesuelos lyderis.
Iki šio apsižodžiavimo J.Kerry trečiadienį pareiškė Kongreso nariams, jog Jungtinės Valstijos pasiruošusios, jeigu iškiltų būtinybė, pasinaudoti Amerikos šalių organizacijos (OAS) demokratine chartija ir paskelbti sankcijas.
Kitą dieną JAV senatoriai pasiūlė abiejų partijų parengtą įstatymo projektą, kuriame numatomos sankcijos Venesuelos valdžios pareigūnams, susijusiems su žmogaus teisių pažeidimais, taip pat galimybė skirti 15 mln. dolerių finansavimą žmogaus teisių organizacijoms, žurnalistams ir protestuotojams, persekiojamiems dėl savo veiklos.
Šis teisės aktas gali būti svarstomas Senato užsienio ryšių komitete, kai senatoriai grįš po atostogų kovo 24 dieną.