Kačių augintojai, sukluskite: naujos programėlės kūrėjai tikina galintys išversti, ką sako jūsų katė

Nors skamba neįtikėtinai, vienos naujos programėlės kūrėjai tikina galintys kačių kniaukimą ir murkimą išversti į anglų kalbą. Mobiliosios programėlės „MeowTalk“ kūrėjai sako, kad ji sugeba identifikuoti 13 reikšmių, pavyzdžiui, „Pamaitink mane“, „Palik mane ramybėje“ arba „Aš tave myliu“.

Programėlės dizaineris Javieras Sanchezas, dirbęs inžinieriumi kuriant „Amazon“ balsinę asistentę Aleksą, sako, kad galutinis jo tikslas yra sukurti išmanųjį antkaklį, kuris gyvai verstų kniaukimą į žmonių kalbą.

„Manau, kad šiuo laikotarpiu tai ypač svarbu, nes dėl fizinio atstumo palaikymo reikalavimų žmonės laiką leidžia namuose su vieninteliu draugu – kate. Taip jie galės su savo augintiniais bendrauti, ar bent suprasti, ką katė sako, ir taip kurti svarbų tarpusavio ryšį“, – pasakoja kūrėjas.

Sulaukė prieštaringų vertinimų

Šią programėlę jau galima atsisiųsti iš „Google Play Store“ ir „Apple App Store“, bet tai nėra galutinis jos variantas. Programėlė vis dar kuriama, todėl ateityje keisis. Kol kas programėlė susilaukia prieštaringų vertinimų.

„Man 90 proc. atvejų atsiranda „Aš tave myliu“ vertimas“, – rašo viena vartotoja.

„Atrodo kaip tikrai daug žadantis dalykas“, – rašo kitas žmogus.

Kačių elgesio specialistai dėl jos taip pat nesutaria – sako, kad netikslios interpretacijos šeimininkams gali sudaryti „klaidingą įspūdį“. Knygos „Pasikalbėkime apie kates“ autorė Anita Kelsey sako abejojanti programėlės ateitimi.

„Ši programėlė atrodo smagus dalykas, tikrai nieko blogo jos pagalba linksmintis su savo kate. Mums greičiausiai niekada nepavyks išversti kačių kniaukimo į žmonių kalbą. Tegalime tik smagiai leisti laiką iš savo žmogiškos perspektyvos svarstydami, ką jie iš tiesų nori mums pasakyti“, – sako ji.

Kačių žodynas programėlėje bus plečiamas jos naudotojams įvedant vis daugiau ir daugiau garsų.


Rašyti komentarą...
Z
Zedas
2020-11-29 14:59:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas laiko kate ilgai,tas ir be vertėjų supranta.
Atsakyti
-2

Č
2020-11-29 14:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo gera programa pati pamiaukiau i tel ir parase kad mano kate pasake kad ilsisi
Atsakyti
-1

B
Baikit
2020-11-29 17:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turiu du katinus kai atsikeliu ateina ir murkia bėga abu prie šaldytuvo o tai reiškia duok EST ir visa literatūra
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų