Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujajame tyrime, paskelbtame medicinos žurnale „Neurology“, buvo nustatytas įdomus ryšys tarp pilvo ir smegenų dydžio bei formos. Remiantis jų atradimais, žmonių, turinčių daugiau riebalų pertekliaus pilvo viduryje, smegenys yra susitraukusios ir turi mažiau pilkosios medžiagos.

Naujajame tyrime, paskelbtame medicinos žurnale „Neurology“, buvo nustatytas įdomus ryšys tarp pilvo ir smegenų dydžio bei formos. Remiantis jų atradimais, žmonių, turinčių daugiau riebalų pertekliaus pilvo viduryje, smegenys yra susitraukusios ir turi mažiau pilkosios medžiagos.

REKLAMA

Londono universiteto koledžo ir Didžiosios Britanijos Loughborough universiteto mokslininkai aprašė šiuos atradimus, išanalizavę „UK Biobank“ – didžiulę duomenų bazę apie individų genetiką ir sveikatą, apžiūrėjo beveik 1000 žmonių, kurių vidutinis amžius buvo 55 metai, atsižvelgiant į įvairius kitus veiksnius, galinčius paveikti rezultatus, pavyzdžiui, amžių ir fizinį aktyvumą.

Atradimai parodė, kad žmonių, kurių KMI yra aukštas, smegenų tūris yra šiek tiek mažesnis. Tačiau buvo nustatyta, kad tų, kurių KMI yra aukštas ir juosmens ir klubų santykis yra didelis, smegenų tūris yra dar mažesnis.

REKLAMA

Tiesą sakant, skirtumas buvo esminis: žmonių, kurių KMI aukštas, o juosmens ir klubų santykis didelis, pilkosios smegenų medžiagos tūris buvo vidutiniškai 786 kubiniai centimetrai, o sveikų žmonių – vidutiniškai 798 kubiniai centimetrai. Žmonės, turintys aukštą KMI, bet neturintys didelio juosmens ir klubų santykio, turėjo 793 kubinius centimetrus. Tačiau neatrodė, kad baltoji medžiaga yra paveikta nutukimo.

Ryšys yra aiškus, tačiau ką tai reiškia, neaišku.

„Nors mūsų tyrimas parodė, kad nutukimas, ypač ties pilvo viduriu, buvo susijęs su mažesniu pilkosios medžiagos tūriu, neaišku, ar smegenų struktūros sutrikimai sukelia nutukimą, ar nutukimas sukelia šiuos smegenų pokyčius“, – sakė tyrimo autorius dr. Markas Hameris.

„Mes taip pat nustatėme ryšį tarp nutukimo ir smegenų sumažėjimo tam tikruose regionuose. Tam reikės tolesnių tyrimų, tačiau gali būti, kad kada nors reguliariai matuojant KMI ir juosmens ir klubų santykį, bus galima nustatyti smegenų būklę“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pilkoji medžiaga, be kita ko, sudaryta iš nervinių ląstelių ir apima smegenų sritis, dalyvaujančias kontroliuojant raumenis, suvokiant jutimus, atsimenant, reaguojant, kalbant, priimant sprendimus ir kontroliuojant save. O baltojoje medžiagoje yra nervinių skaidulų ryšuliai, jungiantys įvairius smegenų regionus.

Kol kas neaišku, kokį poveikį šis sumažėjęs pilkosios medžiagos kiekis, susijęs su kūno riebalų pertekliumi, gali turėti žmogui, kalbant apie elgesį ir platesnes sveikatos problemas. Kaip bebūtų keista, ankstesni tyrimai parodė, kad nutukimas iš tikrųjų gali padėti apsisaugoti nuo demencijos. Tačiau atrodo, kad šis tyrimas tai paneigia, o tai rodo, jog nutukimas gali sukelti didesnę demencijos ir kitų smegenų sutrikimų riziką.

„Esami tyrimai sieja smegenų sumažėjimą su atminties pablogėjimu ir didesne demencijos rizika, tačiau tyrimai, ar papildomi kūno riebalai apsaugo ar kenkia smegenų dydžiui, nedavė aiškių rezultatų, – sakė M. Hameris. – Mūsų tyrimas apžvelgė didelę žmonių grupę ir nustatė, kad nutukimas, ypač ties pilvo viduriu, gali būti susijęs su smegenų sumažėjimu.“

Ir durniai. Sugalvok tu man. Kiek žinau liesų kaip kirviai, o durni, kaip bato aukas. Ir dar chamai neraliuoti. Nesugebantys pinigų susiskaičiuot ir gyvenantys is savo motinų ir žmonų pensijų ir uždirbamų pinigų
Vadinasi kai buvau kūda, o tai buvo beveik visą mano gyvenimą, buvau protinga , o dabar kai priaugau svorio pasidariau durna?????
Na nieko sau straipsnis...tada visi durniai turėtų būt stori , o kūdieji proto bokštai!!!!
Jusu straipsnis kai ka gali pasakyti apie jusu smegenis! Tas tai tikrai tiesa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų