Rugpjūčio 3 d. Irano remiama grupuotė išsiuntė į JT žmogaus teisių biurą delegaciją ir privertė personalą atiduoti raktus.
„Šiandien biuras buvo grąžintas mūsų koordinatoriui rezidentui Jemene“, – pasakė JT generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stephane‘as Dujarricas.
Koordinatoriaus teigimu, „atrodo, kad biuras yra toks, koks buvo, tačiau šiuo metu vyksta inventorizacija“, – paaiškino S. Dujarricas.
JT žmogaus teisių komisaras Volkeris Turkas, praėjusią savaitę pranešęs apie biuro užėmimą, pareiškė, jog ši ataka „rimtai kenkia JT gebėjimui vykdyti jai skirtus įgaliojimus“.
JT pirmadienį dar kartą pareikalavo paleisti 13 savo darbuotojų ir dešimtis NVO bei ambasadų darbuotojų, kuriuos hučiai jau daugiau nei du mėnesius laiko nelaisvėje.
Generalinis sekretorius Antonio Guterresas yra „giliai susirūpinęs dėl (sulaikytųjų) gerovės“, – kalbėjo S. Dujarricas, pridurdamas, jog jis pareikalavo juos „nedelsiant ir besąlygiškai paleisti“.
„JT ir jos partneriai neturėtų būti puolami, areštuojami ar sulaikomi, kai vykdo savo įgaliojimus“, – pridūrė S. Dujarricas.
Hučiai teigė sulaikę „Amerikos ir Izraelio šnipų tinklą“, veikusį po humanitarinių organizacijų priedanga – šiuos kaltinimus JT žmogaus teisių biuras griežtai atmetė.
Hučiai dalyvauja ilgus metus vykstančiame civiliniame kare, sukėlusiame vieną iš baisiausių humanitarinių krizių pasaulio istorijoje. Nuo humanitarinės pagalbos yra priklausomi daugiau nei pusė neturtingiausios Arabijos pusiasalio šalies gyventojų.
Po to, kai 2022 m. JT pastangomis pavyko paskelbti pusės metų paliaubas, mūšiai gerokai aprimo, nors šiuo metu paliaubos jau yra oficialiai pasibaigusios.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!