JT misija susirūpino dėl Zelenskio sprendimo uždrausti prorusiškas televizijas

Jungtinių Tautų žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje pareiškė, kad prezidento Volodymyro Zelenskio sprendimas uždrausti tris prorusiškus televizijos kanalus „paveiks žodžio laisvę“ šalyje. 

„Po šio sprendimas buvo nedelsiant panaikintos šių kanalų transliavimo licencijos ir nutraukta jų transliacija, – sakoma misijos „Facebook“ paskyroje paskelbtame pareiškime. – JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras yra susirūpinęs, kad tai  paveiks žodžio laisvę Ukrainoje.“  

Jame pažymima, kad „valstybės yra įpareigotos gerbti, saugoti ir užtikrinti teisę į žodžio laisvę, įskaitant teisę ieškoti, gauti ir perduoti įvairią informaciją ir idėjas“.  

Televizijų  „112 Ukraina“, „Zik TV“ ir „NewsOne TV“ draudimas įsigaliojo trečiadienį, Ukrainos prezidentui išleidus įsaką dėl sankcijų prorusiškam parlamentarui Tarasui Kozakui ir aštuonioms jo kompanijoms, įskaitant tris televizijos kanalus.

Uždrausti kanalai oficialiai priklauso T. Kozakui, bet taip pat yra susiję su įtakingu parlamentaru Viktoru Medvedčuku, artimu Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininku.

V. Zelenskio paskelbtame įsake draudimo priežastys nenurodomos, bet prezidento atstovė šias tris televizijas pavadino „propagandos įrankiu“ ir sakė, kad jos gauna finansavimą „iš Rusijos“.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-02-06 13:16:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibudo po penkiu dienu.
Kol Lietuvos demokratiski zurnalistai negauna nurodymo is JAV, nesugeba rasyti.
Rusijos diktaturoje uzdarius viena fasista - teisiu gynejai triedzia per visus galus,
JAV remiamoje 'demokratineje' Ukrainoje uzdarius 3 TV kanalus - teisiu gynejai tyli kaip prisitriede i kelnes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų