JK užfiksuoti du žmonių užsikrėtimo beždžionių raupais atvejai

Didžiojoje Britanijoje užfiksuoti du žmonių užsikrėtimo reta liga – beždžionių raupais – atvejai, patvirtino šalies sveikatos reikalų sekretorius Mattas Hancockas.

Jo teigimu, ligos atvejai patvirtinti šiaurinėje Velso dalyje. Žmonės užsikrėtė keliaudami užsienyje.

Vėliau „Public Health Wales“ vėliau patvirtino, kad užsikrėtusieji priklauso tam pačiam namų ūkiui. Virusu jie užsikrėtė užsienyje ir buvo paguldyti į vieną Anglijos ligoninių. Vienas iš jų vis dar yra gydomas ligoninėje, tačiau kokioje konkrečiai įstaigoje yra gydomas žmogus ir kokia jo būklė neskelbiama.

Šia reta tropine liga užsikrėtusiems žmonėms pasireiškia į gripo panašūs simptomai bei išberia odą. Ligą sukelia virusas, kurį platina beždžionės, žiurkės, voverės ir kiti maži žinduoliai.

Beždžionių raupų virusas buvo atrastas 1958 metais, o pirmieji žmonių užsikrėtimo atvejai Kongo Demokratinėje Respublikoje buvo užfiksuoti 1970 metais.

Beždžionių raupų viruso nešiotojais ir platintojais gali būti įvairūs gyvūnai – Gambijos žiurkės voverės, dryžuotosios pelės, miegapelės, primatai. Galimas užsikrėtimas raupais ir nuo sergančio žmogaus, tačiau tik ilgo sąlyčio metu, veidas į veidą, per kvėpavimo takų lašelius. Užsikrėsti galima ir tiesioginio sąlyčio metu su infekuoto žmogaus kūno skysčiais, odos pažeidimais, taip pat per virusu užkrėstą aplinką, pvz., patalynę, rūbus. Yra užregistruotas užsikrėtimo atvejis iš motinos vaisiui nėštumo metu

Simptomai

Inkubacinis ligos periodas – 5–21 d. (dažniausiai 6–16 d.). Liga dažniausiai tęsiasi 2–4 savaites. Jai būdingi į raupus panašūs simptomai. Beždžionių raupai pasireiškia karščiavimu, nuovargiu, galvos, raumenų skausmais. Per tris dienas nuo ligos simptomų pradžios išsivysto bėrimas, kuris progresuoja apimdamas įvairias stadijas: makules, papules, vezikules, pustules, šašus. Bėrimas dažnai prasideda veido srityje ir išplinta po kūną. Labiausiai pažeidžiamas veidas, delnai, pėdos. Pažeidimo vietas gali stipriai niežtėti. Prieš išsivystant ir atsiradus bėrimui daugeliui pacientų nustatoma limfadenopatija.

Specifinio gydymo ar vakcinos nuo šios infekcijos nėra, taikomas tik simptomatinis gydymas. Nuo šio ligos miršta vienas iš dešimties užsikrėtusiųjų, dažniausiai jaunesnio amžiaus pacientai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų