Žinia: šią savaitę bus galima stebėti retą reginį

Šią savaitę Jungtinėje Karalystėje bus galima stebėti retą reginį – dalinį Saulės užtemimą, Mėnuliui keliaujant tarp Žemės ir Saulės. Toks užtemimas vyksta tik kartą per vienerius ar dvejus metus.

Ketvirtadienio rytą JK gyventojai galės matyti, kaip Saulė bus uždengta beveik trečdaliu. Toks užtemimas vyksta kartą per metus ar dvejus, kai Mėnulis atsiduria vienoje linijoje su Žeme, tačiau matomo Mėnulio dydis yra mažesnis už Saulės dydį. Dėl to Saulė matoma kaip labai ryškus žiedas, dar vadinamas „ugnies žiedu“.

Tačiau Jungtinės Karalystės ir Airijos gyventojai galės matyti tik dalinį Saulės užtemimą. Visas žiedas mus gerai matomas Rusijoje, Grenlandijoje ir šiaurinėje Kanados dalyje.

Nors Britanijoje bus matomas tik dalinis Saulės užtemimas, specialistai perspėja, kad žiūrėti į Saulę be tinkamos apsaugos yra pavojinga, nes tai gali pakenkti akims.

„Niekada nežiūrėkite į Saulę tiesiogiai ar užsidėję standartinius akinius, nes galimi rimtai akių pažeidimai ,– perspėjo Karališkosios Grinvičo observatorijos astronomė dr. Emily Drabek-Maunder.

Ji siūlo pasigaminti paprasčiausia savadarbį vadinamąjį skylutės projektorių, nebrangiai nusipirkti specialių akinių internete arba nusipirkti specialių filtrų, kurie naudojami teleskopuose.

Pasak astronomės, užtemimas JK prasidės birželio 10 d. 10:08 val., pasieks piką 11:13 val. ir pasibaigs 12:22 val.

Beje, Karališkoji Grinvičo observatorija visą procesą tiesiogiai transliuos savo tinklalapyje ir „YouTube“ kanale.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų