JK iždo sekretorius: Britanijos ekonomikos laukia „neramūs laikai“

Didžiosios Britanijos ekonomikos laukia „neramūs laikai“, nes šaliai reikia suderėti dėl pasitraukimo iš ES, o ir vartotojų ir verslo pasitikėjimas šokinėja tai į viršų, tai žemyn kaip „linksmieji kalneliai“.

„Turime būti pasiruošę neramiems laikams derybų proceso metu, – prieš savo kalbą kasmetiniame Konservatorių partijos suvažiavime BBC sakė Philipas Hammondas. – Mūsų laukia keleri metai, o gal ir daugiau, kai verslas bus netikras dėl mūsų galutinių santykių su Europos Sąjunga.“

Pasak iždo sekretoriaus, jau dabar įmonės atideda investicijas dėl neapibrėžtumo. „Jeigu nesiimsime priemonių, kad neutralizuotume tą poveikį, tai turės įtakos ūkio augimui ir darbo vietoms.“

Anot P. Hammondo, dabar pagrindinis iššūkis yra išlaikyti stabilų vartotojų ir verslo pasitikėjimą.

„Turime būti pasirengę laikotarpiui, kai pasitikėjimas kils ir leisis – panašiai kaip linksmieji kalneliai, kol nepasieksime galutinio susitarimo“, – sakė jis.

Britų premjerė Theresa May sekmadienį pranešė, kad šalis 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį dėl išstojimo aktyvuos kovo pabaigoje. Tuomet prasidės dvejus metus truksiantis išstojimo derybų procesas.

REKLAMA

Pasak P. Hammondo, šio proceso metu Britanija sieks „didžiausios britiškų prekių ir paslaugų prieigos, ... kokios tik galime pasiekti“.

„Svarbiausias dalykas yra turėti prieigą be tarifų įvedimo, prieigą prie kvotų įvedimo“, – sakė jis, pridūręs, kad tai nebus „vienpusė prekyba“, nes ES eksportuotojai taip pat norės ir toliau turėti prieigą prie Britanijos rinkos.

 


Rašyti komentarą...
Z
Zigmas
2016-10-03 19:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
va , eilinis koncervatoriu veiksmas , atejo ponas kameronas i valdzia , padare sumaisti ir bardaka o tasistatydindamas pasake , tegul kitas kas ateis i mano vieta viska sutvarko . cia kiek suprantu zodis , koncervatorius , yra naikinkim savo liaudi visais imanomais budais . pas mus deja tas pats
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų