JAV valstybės sekretorius: Kinija vykdo uigūrų genocidą papildyta 20.20 val.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo antradienį, paskutiniąją visą savo darbo dieną šiame poste, pareiškė, kad Kinija vykdo uigūrų etninės mažumos „genocidą“.

„Manau, kad šis genocidas tebevyksta ir kad stebime Kinijos vienpartinės valstybės sistemingą mėginimą sunaikinti uigūrus“, – sakoma griežto tono M. Pompeo pareiškime.

„Mes netylėsime. Jeigu Kinijos komunistų partijai bus leista vykdyti savo pačios žmonių genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui, įsivaizduokitą, ką ji bus padrąsinta daryti laisvajam pasauliui ne itin tolimoje ateityje“, – pridūrė M. Pompeo, kurio balsingai reikšta Pekino kritika buvo vienas iš jo darbo diplomatijos vadovo poste skiriamųjų ženklų.

Valstybės sekretorius ragino visas tarptautines institucijas, įskaitant teismus, imtis tirti Kinijos elgesį su uigūrais ir sakė esąs įsitikinęs, kad Jungtinės Valstijos toliau didins spaudimą Penkinui šiuo klausimu.

Anot žmogaus teisių grupių, mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose vakariniame Sindziango regione.

Įvykių liudininkai ir aktyvistai sako, kad Kinija stengiasi prievarta integruoti uigūrus į daugumą šalyje sudarančių etninių kinų kultūrą ir išsižadėti musulmoniškų papročių. Pavyzdžiui, žmonės verčiami valgyti kiaulieną, vartoti alkoholį; jiems neleidžiama išpažinti savo tikėjimo.

Kinija šiuos kaltinimus atmeta ir teigia, kad stovyklos yra profesinio ugdymo centrai, turintys sumažinti islamo ekstremizmo įtaką po virtinės išpuolių Sindziango regione.

Kitaip nei daugelis kitų M. Pompeo sprendimų, laikomų keliančiais iššūkių išrinktojo prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) būsimai administracijai, naujausias pareiškimas dėl genocido Kinijoje gali būti įvertintas palankiai.

J. Bidenas asmeniškai yra raginęs skirti daugiau dėmesio žmogaus teisėms, o per savo kampaniją elgesį su uigūrais vadino prilygstančiu genocidui. Dėl šios priežasties jo administracija patirtų mažesnį spaudimą paskelbti oficialią deklaraciją šiuo klausimu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų