JAV suteikė leidimą skiepyti žmones sukurta vakcina nuo Covid-19

JAV vėlai penktadienį suteikė leidimą skiepyti žmones bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, atverdama kelią platinti šį preparatą visoje šalyje.

Prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad pirmieji skiepijimai prasidės „greičiau nei per 24 valandas“.

„Suteikiu leidimą ekstremalios padėties sąlygomis vartoti „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19“, – sakoma Maisto ir vaistų administracijos Denise Hinton vyriausiosios mokslininkės laiške „Pfizer“ vadovui.

D. Trumpas per „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame giria šį sprendimą.

„Pirmoji vakcina bus suleista greičiau nei per 24 valandas“, – sakė jis.

„Dėl mūsų partnerystės su [siuntų bendrovėmis] „FedEx“ ir UPS jau pradėjome gabenti vakciną į kiekvieną valstiją, kiekvienu adresu šioje šalyje“, – pridūrė jis. Prezidentas nurodė, kad valstijų gubernatoriai spręs, kurios žmonių grupės bus pradėtos skiepyti pirmiausiai.

JAV tapo šešta šalimi, patvirtinusia „Pfizer-BioNTech“ vakciną, sušvirkščiamą dviem dozėmis. Anksčiau tai padarė Jungtinė Karalystė, Bahreinas, Kanada, Saudo Arabija ir Meksika.

Jau kelios vakcinos yra sukurtos ir bandomos, pasaulį apėmus antrajai COVID-19 pandemijos bangai, dar smarkesnei už pirmąją, o patvirtintų aukų skaičiui sparčiai artėjant prie 300 000.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų