• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Senatas vėlai antradienį patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos paketą Ukrainai, kuri daugiau kaip dvejus metus kovoja su plataus masto Rusijos invazija.

12

JAV Senatas vėlai antradienį patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos paketą Ukrainai, kuri daugiau kaip dvejus metus kovoja su plataus masto Rusijos invazija.

REKLAMA

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV Atstovų Rūmai priėmė keturis, iš viso 95 mlrd. dolerių (89,1 mlrd. eurų) vertės įstatymų projektus, kuriais taip pat patvirtinta karinė pagalba Taivanui ir sustiprinta Izraelio gynyba.

Netrukus įstatymo projektus pasirašys Bidenas

JAV prezidentas Joe Bidenas pažadėjo kuo greičiau pritarti šiam pagalbos Ukrainai paketui ir užtikrino, kad labai reikalinga pagalba Kyjivui bus pradėta teikti jau šią savaitę. 

„Pasirašysiu šį įstatymo projektą ir rytoj, kai tik jis pasieks mano stalą, kreipsiuosi į Amerikos žmones, kad jau šią savaitę galėtume pradėti siųsti ginklus ir įrangą Ukrainai“, – sakė prezidentas ir pridūrė, kad ši parama rodo Vašingtono „ryžtingą įsipareigojimą demokratijai ir laisvei, kovai su tironija ir priespauda“. 

REKLAMA
REKLAMA

Zelenskis: ačiū už lyderystę

Trečiadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į JAV Senatą ir pareiškė jam padėką. 

REKLAMA

„Dėkoju daugumos lyderiui Chuckui Schumeru ir respublikonų lyderiui Mitchui McConnellui už tvirtą lyderystę skatinant šį abiejų partijų teisės aktą, taip pat visiems už jį balsavusiems abiejų pusių JAV senatoriams“, – socialiniuose tinkluose nurodė jis. 

Jungtinės Valstijos yra didžiausios Ukrainos rėmėjos daugiau kaip dvejus metus besitęsiančiame Rusijos sukeltame plataus masto kare.

Tačiau Kongresas daug mėnesių nepatvirtino didelio masto finansavimo savo sąjungininkei, daugiausia dėl vidinių politinių ginčų.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas J. Bidenas ir demokratų įstatymų leidėjai Kongrese ilgą laiką ragino Ukrainai paskirti naują didelį pagalbos, taip pat ir karinės, paketą.

„Taip pat vertinu prezidento Bideno paramą ir tikiuosi, kad įstatymo projektas netrukus bus pasirašytas, o kitas karinės pagalbos paketas bus toks pat ryžtingas, kokį visada matau mūsų derybose“, – teigė V. Zelenskis. 

„Ukrainos tolimojo nuotolio pajėgumai, artilerija ir oro gynyba yra labai svarbios priemonės, kad greičiau būtų atkurta teisinga taika“, – pridūrė prezidentas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis pagalbos paketas patvirtintas tuo metu, kai Ukrainos pajėgoms kritiškai trūksta amunicijos mūšio lauke ir oro gynybos priemonių civiliams gyventojams apsaugoti.

Kacapai sako kad pagalbos paketas nieko nepadės bet vakar tikėjosi kad senatas neprabalsuos už, tarsi prisipažįsta kad visgi paketas turi svarbą
Esant durnesni už nunešiotą veiloką, jei manot, kad ksaksolai tą paramą gaus pinigais. Ne, vatynkos tą paramą jie gaus dideliais šoviniais. Daug didelių šovinių, kurie padarys daug kacapų lavonų.
Dar vienas triuškinantis smūgis visiems vatnikams. Nutrukus Kremliaus režimui ateis galas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų