JAV rado būdą nubausti Šiaurės Korėją

Jungtinės Valstijos antradienį skyrė sankcijas dviem Šiaurės Korėjos pareigūnams už jų dalyvavimą šios šalies branduolinių raketų programoje.

26

Šis sprendimas žymi Vašingtono naujausias pastangas nubausti Pchenjaną už jo energingai vykdomą ginklavimosi programą.

Įtampa tarp abiejų šalių labai padidėjo, izoliuotam, bet branduolinių ginklų turinčiam režimui surengus virtinę branduolinių ir tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) bandymų. Vėliausia raketa buvo paleista lapkričio 28 dieną.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ne kartą įžeidžiamai atsiliepė vienas apie kitą.

„Iždo (departamento) sankcijos Šiaurės Korėjos balistinių raketų programų lyderiams yra dalis mūsų kampanijos daryti maksimalų spaudimą ir izoliuoti DPRK (Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką, Šiaurės Korėją) bei užtikrinti branduoliniai ginklai būtų visiškai pašalinti iš Korėjos pusiasalio“, – sakoma JAV Iždo departamento sekretoriaus Steveno Mnuchino pranešime.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėjos branduolinių raketų bandymai 2017-aisiais

JAV ėmėsi priemonių prieš du Šiaurės Korėjos pareigūnus, minimus penktadienį priimtoje naujausioje Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijoje dėl sankcijų Šiaurės Korėjai.

REKLAMA

„Turime informacijos, kad Kim Jong Sikas yra svarbus asmuo Šiaurės Korėjos balistinių raketų plėtros programoje, atsakingas už pastangas skystąjį kurą pakeisti kietuoju, o Ri Pyong Cholas, kaip pranešama, yra pagrindinis pareigūnas, susijęs su Šiaurės Korėjos tarpžemyninių balistinių raketų vystymu“, – sakomas Iždo departamento pranešime.

Kieto kuro raketos gali būti greičiau paruoštos startui, nes prieš paleidžiant jų nereikia pripildyti degalų.

„Po šiandien priimto sprendimo, visas į JAV jurisdikciją patenkantis OFAC įvardytų (asmenų) turtas arba nekilnojamo turto interesai blokuojami, o JAV subjektų sandoriai, susiję su šiais asmenimis, yra draudžiami“, – nurodė Iždo departamentas, turėdamas omeny savo Užsienio lėšų kontrolės biurą (OFAC).

JT Saugumo Taryba penktadienį vienbalsiai priėmė naujas JAV pasiūlytas sankcijas, apribosiančias naftos tiekimą Šiaurės Korėjai, gyvybiškai svarbų Pchenjano raketų ir branduolinių ginklų programoms.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų