naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų iždo departamentas penktadienį paskelbė sankcijas trims rusams dėl jų dalyvavimo, kaip jis pavadino, politiškai motyvuotame žinomo Kremliaus kritiko persekiojime.

Jungtinių Valstijų iždo departamentas penktadienį paskelbė sankcijas trims rusams dėl jų dalyvavimo, kaip jis pavadino, politiškai motyvuotame žinomo Kremliaus kritiko persekiojime.

REKLAMA

Sankcijos taikomos Rusijos teisėjai, tyrėjui ir liudytojui ekspertui dėl jų „dalyvavimo rimtame žmogaus teisių pažeidime“ prieš opozicijos politiką ir žurnalistą Vladimirą Kara-Murzą, sakoma Iždo departamento pareiškime.

V. Kara-Murza, kuris jau seniai yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas, praėjusių metų balandį buvo suimtas už tai, kad pasmerkė Kremliaus karą Ukrainoje, ir jam buvo pateikti kaltinimai valstybės išdavyste, dėl kurių jis gali būti įkalintas dviem dešimtmečiams.

Be kaltinimo išdavyste, 41-erių metų vyrui jau yra iškeltos dvi baudžiamosios bylos, o tai gali dar labiau pailginti jo bausmės laiką.

REKLAMA

„Kara-Murza buvo savavališkai sulaikytas už tai, kad kalbėjo tiesą apie Putino režimą ir jo veiksmus“, – teigė iždo departamentas.

Jis pasmerkė V. Kara-Murzai pateiktus kaltinimus kaip politiškai motyvuotus ir pažymėjo, kad jam gresia daugiau kaip 35 metai kalėjimo.

REKLAMA

Sankcijos skirtos Maskvos teisėjai Jelenai Lenskajai, kuri prižiūrėjo V. Kara-Murzos ikiteisminio sulaikymo bylos nagrinėjimą, ir specialiajam tyrėjui Andrejui Zadačinui, kuris nurodė iškelti baudžiamąją bylą.

Trečiasis asmuo yra Danila Michejevas, kuris buvo Rusijos vyriausybės liudytojas ekspertas V. Kara-Murzos byloje.

Valstybės departamentas tuo pat metu į sąrašą įtraukė dar tris asmenis, įskaitant Rusijos teisingumo ministro pavaduotoją, prižiūrintį baudžiamųjų bylų nagrinėjimą.

REKLAMA

Jis taip pat nustatė vizų apribojimus J. Lenskajai ir A. Zadačinui, uždrausdamas jiems ir jų artimiausiems šeimos nariams atvykti į JAV.

Paskelbus apie sankcijas, šių asmenų turtas ir turtinės teisės Jungtinėse Valstijose yra blokuojami ir apie juos turi būti pranešama Iždo departamento Užsienio turto kontrolės biurui.

Įmonės, kurių kontrolinį akcijų paketą valdo vienas ar daugiau užblokuotų asmenų, taip pat yra užblokuotos, teigė Iždo departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas tviteryje rašė: „Kremliaus bandymai nutildyti tokius kritikus kaip Vladimiras Kara-Murza nebus sėkmingi... Raginame nedelsiant paleisti Vladimirą ir kitus sąžinės kalinius.“

Pasak Iždo departamento: „V. Kara-Murza yra JAV, Kanados, Europos Sąjungos ir Jungtinė Karalystės... priimtų Magnickio tipo sankcijų, kuriomis siekiama kovoti su žmogaus teisių pažeidėjais ir korumpuotais veikėjais Rusijoje, užtarėjas.“

REKLAMA

Magnickio aktas – įstatymas, pagal kurį Vašingtonas baudžia užsienio vyriausybių pareigūnus, įsivėlusius į korupciją ar žmogaus teisių pažeidimus – pavadintas Rusijos teisininko Sergejaus Magnickio vardu.

S. Magnickis mirė ikiteisminio sulaikymo metu 2009 metais, kilus įtarimams dėl netinkamo elgesio Rusijos kalėjime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų