JAV leido „Pfizer“ vakciną laikyti šaldytuvo temperatūroje, nurodė laikotarpį

Jungtinės Valstijos leido laikyti „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo COVID-19 šaldytuvo temperatūroje iki mėnesio, trečiadienį paskelbė JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA), tikėdamasi, kad tai padės sparčiau platinti vakciną.

JAV maisto ir vaistų administracija teigė priėmusi sprendimą „remdamasi naujausiais „Pfizer“ pateiktais duomenimis“ ir leido vakcinos buteliukus laikyti šaldytuve 2–8 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje iki vieno mėnesio.

Anksčiau buteliukus tokioje temperatūroje buvo leidžiama laikyti tik penkias dienas.

„Šis pakeitimas turėtų padaryti šią vakciną plačiau prieinamą Jungtinių Valstijų visuomenei, palengvindamas vakcinų platintojų, tokių kaip bendruomenių gydytojų kabinetai, galimybę gauti, laikyti ir platinti vakciną“, – pareiškė FDA mokslininkas Peteris Marksas (Piteris Marksas).

Europos vaistų agentūra pirmadienį taip pat patvirtino Pfizer vakcinos laikymą šaldytuvuose iki mėnesio trukmės.

FDA vasario mėnesį jau buvo sušvelninusi vakcinos laikymo sąlygas, leidusi ją laikyti „įprastoje temperatūroje, paprastai esančioje farmacijos pramonėje naudojamuose šaldikliuose, iki dviejų savaičių“, o ne itin žemoje temperatūroje, siekiančioje nuo -80 iki -60 laipsnių pagal Celsijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų