• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad buvo suremontuota laikina Gazos Ruožo prieplauka, nukentėjusi per audrą.

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad buvo suremontuota laikina Gazos Ruožo prieplauka, nukentėjusi per audrą.

REKLAMA

Pasak kariuomenės, prieplauka buvo tvarkoma netoliese esančiame uoste. 

JAV gegužę pastatė laikiną prieplauką, norėdama padidinti humanitarinės pagalbos tiekimą į Gazos Ruožą. Ja per keletą dienų pavyko pristatyti virš 900 tonų pagalbos, tačiau dėl didelio bangavimo ir audros gegužės gale atitrūko prieplaukos dalis.

„JAV Centrinė vadavietė (CENTCOM) sėkmingai atstatė laikiną prieplauką Gazos Ruože, todėl Gazos gyventojams toliau gali būti teikiama labai reikalinga humanitarinė pagalba“, – teigiama socialiniuose tinkluose paskelbtame už Artimuosius Rytus atsakingos karinės vadovybės pranešime.

„Ateinančiomis dienomis CENTCOM, padėdama JAV Tarptautinės plėtros agentūrai, užtikrins gyvybiškai svarbių maisto produktų ir kitų neatidėliotinų atsargų gabenimą“, – sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Gazos Ruože vyksta kruviniausias per jo istoriją karas, kilęs po palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ beprecedentės spalio 7-osios atakos Izraelio pietuose, kai, oficialiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 1 170 žmonių, daugiausia civilių.

REKLAMA

Per šią ataką kovotojai taip pat pagrobė apie 250 įkaitų, iš kurių maždaug pusė, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant keturias dešimtis žuvusių įkaitų.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo daugiau kaip 36 tūkst. žmonių.

Savo namus turėjo palikti maždaug 80 proc. Gazos Ruožo gyventojų, kurių yra 2,3 milijono. Jungtinių Tautų pareigūnai sako, kad kai kuriose teritorijos dalyse kilo badas.

Dėl Izraelio vykdomos Gazos Ruožo apsiausties teritorijos gyventojams taip pat labai trūksta švaraus vandens, vaistų ir degalų.

JAV prezidentas Joe Bidenas kovą sakė, kad bus pastatyta prieplauka pagalbai teikti, nes Izraelis varžo pagalbos krovinių gabenimą sausuma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų