REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV gynybos sekretorius: Putinas jau pralaimėjo karą

JAV gynybos sekretorius Anthony Blinkenas teigė, kad Rusija pradėtą karą Ukrainoje jau pralaimėjo.

JAV gynybos sekretorius Anthony Blinkenas teigė, kad Rusija pradėtą karą Ukrainoje jau pralaimėjo.

REKLAMA

Ukraina nuo okupantų ginasi nepaprastai drąsiai ir stipriai, o Rusija jau pralaimėjo.

<...> [Rusijos] prezidentas [Vladimiras Putinas], kaip jis teigė, stengėsi panaikinti Ukrainos suverenios, nepriklausomos šalies statusą. Tačiau jo pastangos žlugo“, – sakė JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas.

Tuo metu Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen teigė, kad po Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje atkurti diplomatinių santykiu su Kremliaus vadovu Vladimiru Putinu neįmanoma.

„Mes pristatėme 6 sankcijų paketą, kurie darys didelę įtaką Rusijos ekonomikai bėgant laikui. Diplomatinių santykių atnaujinimas su V. Putinu nėra įmanomas“, – teigė EK vadovė.

V. Zelenskis kreipėsi į Glastonberio muzikos festivalio dalyvius, ragindamas siekti taikos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį kreipėsi į Glastonberio muzikos festivalio dalyvius Jungtinėje Karalystėje ir paragino sutelkti pastangas stabdant Rusijos pradėtą karą.

REKLAMA
REKLAMA

Anglų kalba įrašytas V. Zelenskio kreipimasis buvo parodytas dešimtims tūkstančių festivalio lankytojų pietvakarių Anglijoje, prieš į sceną užlipant roko grupei „The Libertines“.

REKLAMA

Vilkėdamas jau Ukrainos lyderio įvaizdžio dalimi tapusius chaki spalvos kariškus marškinėlius, V. Zelenskis Verčio ūkyje (Worthy Farm) vykstančio festivalio dalyviams kalbėjo apie tai, kad „Rusija pavogė taiką“.

„Pandemija sustabdė milijonų žmonių gyvenimus visame pasaulyje“, – pareiškė prezidentas.

„Mes Ukrainoje taip pat norėtume gyventi kaip anksčiau, džiaugtis laisve ir šia nuostabia vasara“, – kalbėjo V. Zelenskis.

„Bet mes negalime to daryti, nes atsitiko šis baisus dalykas“, – pridūrė jis.

Pirmą kartą nuo 2019 metų į festivalį grįžusias minias jis paragino „skleisti tiesą apie Rusijos karą“ ir padėti pabėgėliams iš Ukrainos.

REKLAMA
REKLAMA

„Darykite spaudimą visiems žinomiems politikams, kad jie padėtų atkurti taiką Ukrainoje. Laikas – neįkainojamas, ir kiekviena diena yra matuojama žmonių gyvybėmis“, – paragino V. Zelenskis.

Prezidentas jau ne kartą kreipėsi vaizdo ryšio priemonėmis į įvairias organizacijas ir įvairių šalių vadovus ir organizacijas visame pasaulyje, įskaitant kreipimąsi į JK parlamentą, Europos Parlamentą ir JAV Kongresą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų