Vos keturis mėnesius dirbanti respublikono Donaldo Trumpo vadovaujama administracija bando atsigauti po šių smūgių, o įtūžę demokratai reikalavo pasiaiškinti.
Kiekvienas iš tų tvirtinimų – kad D.Trumpas atskleidė itin slaptos informacijos Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui per jųdviejų susitikimą Ovaliajame kabinete ir kad jis spaudė FTB direktorių Jamesą Comey nutraukti tyrimą dėl savo buvusio nacionalinio saugumo patarėjo Michaelo Flynno – bet kurią administraciją įstumtų į rimtą krizę.
Tačiau D.Trumpo Baltieji rūmai, neigiantys naujausius kaltinimus, jau veikiausiai įprato prie nuolatinės sumaišties būsenos.
Kol Baltųjų rūmų pareigūnai bandė paaiškinti D.Trumpo sprendimą papasakoti S.Lavrovui apie konkretų džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) bombų pavojų, apie kurį galimai išsiaiškino Izraelio žvalgyba, dienraštis „The New York Times“ paskelbė dar vieną skandalingą žinią.
Laikraštis nurodė, kad J.Comey susitikus su D.Trumpu kitą dieną po M.Flynno atsistatydinimo, prezidentas prašė, jog FTB tyrimas dėl jo buvusio patarėjo būtų nutrauktas, rodo to meto J.Comey užrašai.
„Tikiuosi, jūs galite apie tai pamiršti, pamiršti M.Flynną, – sakė D.Trumpas FTB direktoriui. – Jis yra geras vyrukas. Tikiuosi, galite tai pamiršti.“
„Visos teisės“ dalytis slapta informacija
Baltieji rūmai netrukus paneigė bet kokias užuominas, kad D.Trumpas bandė kliudyti teisingumui bendraudamas su praėjusią savaitę atleistu J.Comey. Visgi jei tai pasitvirtintų, tai būtų laikoma baudžiamuoju nusikaltimu.