Nelaimė įvyko po kelias dienas šį regioną plovusių smarkių liūčių.
Televizijos parodytoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Atamio mieste dideliu greičiu judantis purvo srautas sugriauna kelis pastatus ir užlieja nuo kalvos šlaito besileidžiantį kelią, o išsigandę žmonės bando pasprukti.
Ministras pirmininkas Yoshihide Suga sakė, kad gelbėjimo tarnybos ir kariškiai pradėjo gelbėjimo ir evakavimo misijas, ir įspėjo, kad prognozuojamos tolesnės liūtys.
Šidzuokos gubernatorius Heita Kawakatsu reporteriams sakė, kad dar „maždaug 20“ žmonių yra dingę.
Nuošliauža nuslinko apie 10 val. 30 min. vietos (4 val. 30 min. Lietuvos) laiku, sakė vienas Atamio pareigūnas. Jis nurodė, kad „keli namai buvo nušluoti“. Maždaug 2,8 tūkst. namų Atamyje liko be elektros, pranešė kompanija „Tokyo Electric Power Company“.
Didžiąją dalį Japonijos šiuo metu apėmęs lietingasis metų laikas, per kurį šalyje dažnai įvyksta potvynių ir žemės nuošliaužų. Iškilus gaivalinių nelaimių grėsmei pavojingose teritorijose gyvenantiems žmonėms neretai nurodoma evakuotis.
Mokslininkai sako, kad klimato kaita stiprina šį reiškinį, nes šiltesniame ore būna daugiau vandens garų, o jie savo ruožtu nulemia didesnį kritulių kiekį.
Iki šeštadienio vidurnakčio Atamyje per dvi paras prilijo 313 milimetrų. Šis kritulių kiekis yra didesnis nei viso liepos mėnesio norma – 242,5 milimetro, nurodė visuomeninis transliuotojas NHK.
Atamis yra maždaug už 90 km į pietvakarius nuo Tokijo ir garsėja kaip karštųjų versmių kurortas.
Greitojo geležinkelio „Shinkansen“ traukiniai, kursuojantys tarp Tokijo ir Osakos, taip pat paveiktose vietovėse važinėjantys vietos traukiniai dėl smarkių liūčių buvo laikinai sustabdyti.
Atamyje, kur yra per 20 tūkst. namų ūkių, žmonės raginami skubiai evakuotis, pranešė NHK. Nurodymus evakuotis taip pat gavo daugelio kitų Šidzuokos miestų gyventojai.