REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio įstatymų leidėjai trečiadienį preliminariu balsavimu pritarė parlamento paleidimui, paruošdami dirvą penktiesiems visuotiniams rinkimams per kiek daugiau nei trejus metus.

Izraelio įstatymų leidėjai trečiadienį preliminariu balsavimu pritarė parlamento paleidimui, paruošdami dirvą penktiesiems visuotiniams rinkimams per kiek daugiau nei trejus metus.

REKLAMA

Ši procedūra buvo pirmasis žingsnis virtinėje balsavimų, rengiamų prieš formalų vyriausybės paleidimą. Prieš dvi dienas ministras pirmininkas Naftali Bennettas, atėjęs į valdžią prieš kiek daugiau nei metus, paskelbė, kad išformuoja byrančią valdančiąją koaliciją, vienijančią aštuonias ideologiškai skirtingas partijas.

Istorinę koaliciją, išstūmusią iš valdžios ilgametį lyderį Benjaminą Netanyahu, pastaraisiais mėnesiais draskė nesutarimai ir perbėgimai. Joje buvo pacifistinių pažiūrų partijų, siekiančių dviejų valstybių sprendinio konfliktui su palestiniečiais, taip pat karingų ultradešiniųjų, nepritariančių Palestinos valstybės įkūrimui, bei nedidelė islamistų frakcija – pirmoji arabų politinė jėga, dirbusi žydų valstybės vyriausybėje.

Absoliuti dauguma iš 120 Izraelio Kneseto narių pritarė keliems siūlymams paleisti parlamentą. Tačiau norint paleisti parlamentą dar reikia surengti bent vieną galutinį balsavimą, o tai turėtų įvykti kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Paskui N. Bennettas turės atsistatydinti iš premjero pareigų. Laikinuoju premjeru veikiausiai taps jo sąjungininkas – užsienio reikalų ministras Yairas Lapidas. Spėjama, kad nauji rinkimai bus surengti spalį.

REKLAMA

N. Bennettas ir Y. Lapidas savo partijų bloką, kurį vienija tik antipatija B. Netanyahu, suformavo pernai, po ketverių aiškaus nugalėtojo nedavusių rinkimų 2019, 2020 ir 2021 metais. Parlamentas buvo susiskaldęs į dvi stovyklas: pirmoji palaikė B. Netanyahu vadovautą vyriausybę, o antroji atsisakė su juo suvienyti jėgas dėl jam pareikštų kaltinimų korupcija.

B. Netanyahu yra teisiamas dėl įtariamo sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšių ėmimo trijose rezonansinėse bylose. Ekspremjeras neigia padaręs kokių nors nusikaltimų, o jam mestus kaltinimus atmeta kaip raganų medžioklę, skirtą nušalinti jį nuo pareigų.

Antradienį paskelbtos pirmosios viešosios nuomonės apklausos rodo, kad B. Netanyahu partija „Likud“ išliks didžiausia parlamente, tačiau valdančiosios koalicijos formavimo perspektyvos lieka miglotos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų