naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio koalicinė vyriausybė šią savaitę pateiks įstatymo projektą dėl parlamento paleidimo svarstymui pagreitinta tvarka, antradienį pranešė vienas kabineto ministras. 

Izraelio koalicinė vyriausybė šią savaitę pateiks įstatymo projektą dėl parlamento paleidimo svarstymui pagreitinta tvarka, antradienį pranešė vienas kabineto ministras. 

REKLAMA

Jei šis įstatymas bus priimtas, turės būti šaukiami nauji rinkimai. Tai būtų penkti rinkimai per trejų metų laikotarpį. 

Pirmadienį prieš metus prie vyriausybės vairo stojęs ministras pirmininkas Naftali Bennettas pranešė, kad išformuos savo aštuonių ideologiškai skirtingų partijų aljansą, priversdamas šalį rengti naujus rinkimus. Po to, kai jo vadovaujamą dešiniąją nacionalistinę partiją „Yemina“ paliko virtinė jos narių, koalicinė vyriausybė neteko daugumos palaikymo parlamente.

Tai, kad koalicijai anksčiau nepavyko pratęsti įstatymo, suteikiančio specialų teisinį statusą žydų naujakuriams Vakarų Krante, galiojimą, N. Bennettas nurodė kaip pagrindinį postūmį rengti naujus rinkimus. Jo sąjungininkas užsienio reikalų ministras Yairas Lapitas toliau vadovaus laikinajai vyriausybei, kol po naujų spalį numatytų rinkimų bus suformuota nauja vyriausybė. 

REKLAMA

Gerovės ministras Meiras Cohenas, Y. Lapido vadovaujamos partijos „Yesh Atid“ narys, Izraelio visuomeniniam transliuotojui „Kan“ sakė, kad koalicija trečiadienį pateiks įstatymo projektą preliminariam balsavimui.

REKLAMA

„Tikimės, kad per savaitę užbaigsime šį procesą, – sakė M. Cohenas. – Ketinama jį užbaigti kuo greičiau ir eiti į rinkimus.“

Nauji rinkimai didina galimybę į valdžią sugrįžti ilgamečiam šalies lyderiui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahui), kuris dabar vadovauja opozicijai.

B. Netanyahu buvo nušalintas aštuonių partijų aljanso po ketverių aiškaus laimėtojo neiškėlusių rinkimų, kurie iš esmės buvo laikomi referendumu dėl jo tinkamumo valdyti.

REKLAMA

Valdantįjį aljansą vienija tik priešiškumas B. Netanyahu. Jį sudaro labai įvairios politinės partijos – nuo taikiai nusiteikusių liberalų, nepritariančių Izraelio nausėdijų statybai, iki karingųjų ultranacionalistų, pasisakančių prieš palestiniečių valstybę.

B. Netanyahu šiuo metu yra teisiamas dėl kaltinimų korupcija. Tačiau jis nesutinka su jam mestais kaltinimais ir ne kartą juos vadino dalimi prieš jį nukreiptos raganų medžioklės, siekiant jį nuversti.

REKLAMA
REKLAMA

Izraelio įstatymuose nėra aiškiai nurodyta, kad politikas, kuriam pareikšti kaltinimai, negali tapti ministru pirmininku.

Izraelio politikams ruošiantis rudenį vyksiantiems rinkimams, keli koalicijos nariai užsiminė apie galimybę iki Kneseto paleidimo priimti įstatymą, kuris neleistų nusikaltimu kaltinamam įstatymų leidėjui vadovauti vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų