REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

COVID-19 antrus metus siaučiant pasaulyje, daugelis šalių jaučia stiprų poveikį ne tik medicinos įstaigoms, kurių darbuotojai yra pervargę dėl nuolat atsinaujinančių koronavirusu apsikrėtusių pacientų antplūdžių, bet ir ekonominių pasekmių.

COVID-19 antrus metus siaučiant pasaulyje, daugelis šalių jaučia stiprų poveikį ne tik medicinos įstaigoms, kurių darbuotojai yra pervargę dėl nuolat atsinaujinančių koronavirusu apsikrėtusių pacientų antplūdžių, bet ir ekonominių pasekmių.

REKLAMA

Kai kurios jų pasirenka stabdyti naujų užkrėtimų bangą privalomu skiepijimu. Kol kas nei Europos Komisija, nei Pasaulio Sveikatos Organizacija tokių rekomendacijų nepateikia, tačiau dalis valstybių mato tame galimybę visuomenei greičiau apsisaugoti nuo koronaviruso keliamos grėsmės.

Nepaisant to, kad privaloma vaikų vakcinacija vaikams yra taikoma daugelyje šalių, pavyzdžiui, nuo tymų, ekspertai perspėja, kad tai gali būti sunkiau pritaikyti suaugusiems, pažymima „EuroNews“.

Austrija

Nuo vasario 1-osios vakcinacija bus šioje šalyje privaloma. Austrija tapo pirmąja šalimi Europoje, kuri paskelbė taikysianti privalomos vakcinacijos politiką.

REKLAMA
REKLAMA

Šį žingsnį Austrijos valdžia priėmė iškart po to, kai dėl braškančios sveikatos apsaugos sistemos paskelbė eilinį „lokdauną“.

Austrijos kancleris Alexanderis Schallenbergas pareiškė, kad tai buvo vienintelis būdas išvengti pasikartojančio koronaviruso atvejų protrūkio ateityje.

REKLAMA

Graikija

Dar viena šalis Europoje, kuri pasirinks iki tol nematytą COVID-19 pandemijos suvaržymo taktiką, yra Graikija, kuri pradės bausti vyresnius nei 60 metų atsisakančius skiepytis asmenis.

Nuo sausio 15-osios jiems bus skiriama po 100 eurų bauda kiekvieną mėnesį, jeigu toks asmuo atsisako pateikti skiepijimosi įrodymą ir nėra užsirašęs į skiepijimosi eilę.

Šalies premjeras Kyriakos Mitsotakis pažymėjo, kad vyresnio amžiaus neskiepyti nuo COVID-19 graikai sudaro 90 proc. visų COVID-19 mirčių atvejų.

Graikija nuo rugsėjo mėnesio reikalauja sveikatos apsaugos sferos darbuotojų vakcinuotis.

Vokietija

Manoma, kad Vokietijos parlamentarai balsuos už privalomos vakcinacijos įvedimą. Olafas Scholzas, nuo gruodžio 8-osios perėmęs kanclerio pareigas, pareiškė, kad Bundestagas balsuos dėl tokio siūlymo ir, jo manymu, patvirtins naują tvarką.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš Žaliųjų partijos lyderių Robertas Habeckas „Deutsche Presse-Agentur“ pasakojo, kad „privaloma vakcinacija būtų didžiulis kėsinimasis į asmens laisvę. Tačiau ji saugo gyvybes ir galiausiai – visuomenės laisvę“.

Jo teigimu, siekiant išvengti penktosios bangos reikia jau dabar ruoštis „bendram įsipareigojimui skiepytis“.

Angelas Merkel, kuri anksčiau yra sakiusi, kad vakcinacija Vokietijoje nebus privaloma, gruodžio 2-ąją pareiškė, kad jei būtų Bundestago parlamentarė, tai balsuotu už privalomą vakcinaciją.

Italija

Italija buvo viena pirmųjų šalių, kurios įvedė privalomą vakcinaciją medikams dar šių metų birželį. Visų pirma tai buvo tikslas apsaugoti pacientus. „Vakcinacija yra privalomas reikalavimas norint užsiimti šia profesija“, – tuomet sakė Italijos sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neseniai šis reikalavimas buvo pristatytas ir mokytojams bei mokyklų administracijos darbuotojams, kariuomenei, policijai ir gelbėjimo tarnyboms. Reikalavimas įsigalios nuo gruodžio 15-osios.

Kol kas apie privalomą vakcinaciją visiems gyventojams Italijoje nekalbama, vietoje to buvo sustiprintas „žaliasis pasas“, kurio reikalaujama siekiant apsilankyti pramogų ar sporto renginiuose ir naktiniuose klubuose.

Prancūzija

Nuo šių metų rugsėjo Prancūzijoje reikalaujama, kad būtų pasiskiepyję visi sveikatos apsaugos ir transporto sričių darbuotojai, o taip pat ir gaisrininkai.

Asmenys, kurių darbas reikalauja tiesioginio kontakto su žmonėmis taip pat privalo turėti galiojantį „žaliąjį pasą“ (vakcinacijos, persirgimo ar neigiamo COVID-19 testo atsakymo įrodymo).

REKLAMA

Tam, kad galėtų patekti į barus, restoranus, sporto klubus ir daugelį renginių taip pat reikia pateikti „žaliąjį pasą“.

Šalies sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas teigė, kad privaloma vakcinacija „nebuvo tas pasirinkimą, kurį padarė Prancūziją“, aiškindamas, kad tai būtų sunkiau įgyvendinti taikant suaugusiesiems negu dabar galiojantys normatyvai vaikams.

Didžioji Britanija

Vakcinos nuo COVID-19 bus privalomos visiems medicinos sferos darbuotojams nuo 2022 m. balandžio 1-osios, dar lapkričio mėnesį patvirtino JK sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas.

Interviu BBC jis pareiškė abejones, ar Jungtinė Karalystė „kada nors svarstys“ privalomą vakcinaciją visai populiacijai.

REKLAMA

Švedija

Švedijos sveikatos apsaugos ministro atstovai „Euronews“ patvirtino, kad šalies vyriausybė nesvarsto privalomos vakcinacijos.

„Vakcinacijos išlaikymas savanoriška, pasitikėjimo kūrimas ir prisidėjimas prie piliečių informuoto pasirinkimo, jau pasitvirtino kaip sėkminga Švedijos politika siekiant aukštų vakcinavimosi skaičių“, – cituojamas švedų atstovas.

Nuo gruodžio 1-osios Švedija įvedė reikalavimą pateikti COVID-19 pasą, jeigu norima patekti į renginį, kuriame renkasi daugiau nei 100 žmonių.

Vengrija

Vakcinacija vengrijoje yra privaloma sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojams, mokytojams ir valstybės institucijų darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privačių bendrovių vadovams leista rinktis, ar reikalauti iš darbuotojų vakcinacijos ar ne.

Vengrijos valdžios atstovai, įskaitant ir autokratinį lyderį, premjerą Viktorą Orbaną, skatino gyventojus skiepytis kaip įmanoma greičiau.

Danija

Šalies premjeras Mette Frederiksenas praėjusią savaitę pareiškė, kad „labai tikėtina, jog mes būsime tie, kurie individualiai priima sprendimus“.

Nepaisant to, Danijoje yra reikalaujama „žaliojo paso“ norint patekti į restoranus, kino teatrus ar pas kirpėjus.

Šveicarija

Šios šalies valdžia pareiškė, kad „teisiškai, privalomas visos visuomenės skiepijimas yra atmestinas“.

Teigiama, kad skaidrus ir suprantamas informacijos pateikimas turėtų užtikrinti, kad kiekvienas asmuo priimtų sprendimą savo valia.

REKLAMA

Nepaisant to, yra pažymima, kad centrinė ar savivaldos valdžia gali priimti sprendimus, kuriais bus nurodyta vakcinuotis „pažeidžiamoms gyventojų grupėms arba tam tikriems žmonėms, tačiau esant griežtoms taisyklėms“. Nepaisant to, nė vienas negali būti „priverstas“ vakcinuotis.

Šveicarijoje neseniai referendumu buvo įtvirtintos COVID-19 ribojimo taisyklės, leidžiančios taikyti „žaliojo paso“ ribojimus viešajame gyvenime.

Latvija

Latvija taip pat taiko „žaliojo paso“ priemones, o nuo gruodžio 15-osios darbuotojai privalo pateikti COVID-19 skiepo ar pasveikimo įrodymą. Valdžios institucijų darbovietėse ši taisyklė taikoma net ir tiems, kas dirba iš namų. Latvijoje taip pat yra reikalaujama pasiskiepyti iš visų gydytojų, mokytojų ir dirbančiųjų slaugos namuose.

REKLAMA

Vakcinacijos ar pasveikimo nuo koronaviruso įrodymo taip pat reikalaujama ir lankantis parduotuvėse, kultūros renginiuose ar restoranuose.

Šios šalies sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas yra pareiškęs, kad Latvija stebi kitų šalių sprendimą įvesti privalomą vakcinaciją visiems gyventojams ir gali taip pat pasekti jų pavyzdžiu.

Slovėnija

Slovėnijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovai „Euronews“ tvirtino, kad sprendimas dėl privalomos vakcinacijos šalyje nėra priimtas. Siūloma tokios tvarkos įvedimą aptarti visos ES mastu.

Bulgarija

Šalyje nėra priimta sprendimo dėl privalomos vakcinacijos tam tikroms darbuotojų grupėms ar tam tikro amžiaus asmenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Bulgarijoje galioja „žaliojo paso“ ribojimo taisyklės: tik asmenys, galintys įrodyti esantys paskiepyti, pasveikę nuo koronaviruso ar turintys neigiamą COVID-19 testo rezultatą, gali lankytis restoranuose, kino teatruose, koncertuose, sporto klubuose ir kitose viešosiose vietose.

Lenkija

Lenkijos sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad yra svarstoma įvesti privalomą skiepijimą sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojams nuo kovo 1-osios.

Taip pat svarstoma apie galimybes analogišką reikalavimą pateikti mokytojams, kariuomenei ir policijai.

Viskas pagal plana: reikia destabilizuoti padeti salyje ir islaikyti chaosa mazdaug pusantru metu, kad po to galima butu ivesti JT pajegas ir viska graziai uzvaldyti....Tas kruopsciai ir atsakingai vykdoma. Arklys rupesyingai atlieka sia pareiga....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų