Įtariami papildomi skiepų šalutiniai poveikiai: siūloma papildyti informacinius lapelius

Reguliavimo institucijos saugumo komitetas išanalizavo 145 miokardito ir 138 perikardito atvejus, po pasiskiepijimo „Pfizer-BioNTech“ vakcina, rašo „politico.eu“.

Europos vaistų agentūros (EVA) paskelbtoje 321 atvejo po pasiskiepijimo analizėje buvo rastas galimas ryšys tarp „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ gaminamų mRNR vakcinų ir širdies uždegimo.

Miokarditas ir perikarditas yra uždegiminės širdies ligos, kurių simptomai gali būti dūsimas, širdies permušimai ir krūtinės skausmas.

Saugumo komitetas PRAC išnagrinėjo 145 miokardito ir 138 perikardito atvejus, kurie prasidėjo po pasiskiepijimo „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo koronaviruso. PRAC išanalizavo ir po 19 abiejų ligų atvejų po „Moderna“ skiepo.

Iki gegužės pabaigos Europos ekonominėje erdvėje iš viso buvo paskiepyta 177 mln. „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių ir 20 mln. „Moderna“ dozių.

PRAC rekomenduoja atnaujinti produkto informacinį lapelį, į jį įtraukiant šį šalutinį poveikį, tai pat apie tai informuoti sveikatos priežiūros darbuotojus bei vakcinas gaunančius pacientus.

Komitetas taip pat rekomendavo apriboti „Johnson & Johnson“ skiepijimo leidimus, kad šia vakcina nebūtų skiepijami asmenys, turintys kapiliarų nutekėjimo sindromą. Taip pat buvo patarta pridėti šalutinio poveikio perspėjimą dėl šios sunkios ligos, dėl kurios iš mažų kraujagyslių nuteka skystis, sukeldamas tinimą, žemą kraujospūdį, kraujo tirštėjimą ir albumino kiekio kraujyje sumažėjimą.

EVA gavo informacijos apie tris tokius atvejus, kurių vienas nutiko šiuo sindromu sergančiam asmeniui po pasiskiepijimo „Johnson & Johnson” vakcina. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė per dvi dienas po pasiskiepijimo, o du iš trijų tai patyrusių pacientų mirė. Iki birželio 21 d. visame pasaulyje buvo paskiepyta 18 mln. šios vakcinos dozių.

Galiausiai, PRAC patarė, kad į Oksfordo „AstraZeneca“ vakcinos produkto informacinį lapelį būtų įtrauktas perspėjimas dėl Gijeno-Bare sindromo (GBS), kuris galimai gali pasireikšti po pasiskiepijimo.

Šis sindromas sukelia nervų uždegimą, dėl kurio gali pasireikšti skausmas, galūnių tirpimas, raumenų silpnumas, žmogui gali pasidaryti sunku vaikščioti.

Šiuo metu turimi duomenys: „Nei patvirtina, nei paneigia galimą ryšį su vakcina“, – teigė PRAC. Tačiau atsižvelgiant į GBS rimtumą, patariama žmones apie tai perspėti.


Rašyti komentarą...
V
Virginija
2021-07-24 07:52:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam skiepijate jai iki galo vakcinos dar neištirtos?Patys rašote apie šalutinius poveikius ir mirtis.Negalite mums garantuoti kad mes nesirgsime.Ką mes blogo padarėme,kad su mumis taip elgetes?Kas atsakys už sužalotus gyvenimus?
Atsakyti
-32

.
........
2021-07-24 09:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai dar nevėlu tiems, kas nepasiskiepijo! Priversti niekas nieko negali ....
Atsakyti
-10

E
Efka
2021-07-24 07:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks dabar skirtumas, kad perspes pacientus???? Skiepijimas jau kaip ir priverstinis, tai kur logika. Jau dabar spaudzia kiek gali skiepytis, tai eilute informaciniam lapelyje nieko nepakeis.
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (60)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų