Istorinis susitikimas: ką apie amžiaus įvykį žino Šiaurės Korėjos gyventojai

Iki KLDR lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimo liko vos kelios dienos, tačiau uždarosios valstybės žiniasklaida kol kas apie jį vengia kalbėti. Vietos gyventojų galimai laukia nemenkas sukrėtimas, sužinojus, kad jų vadas dėl kažko susitarė su „prakeiktu priešu“ Donaldu Trumpu.

19

Šiaurės Korėjos valdžia stengiasi kontroliuoti informaciją, kuri pasiekia jos gyventojus, ir dažnai apskritai nepraneša apie svarbius įvykius, kol tie neišsispręs galutinai. Todėl ir apie Kim Jong Uno susitikimą su Donaldu Trumpu Singapūre šiaurės korėjiečiai faktiškai nieko nežino.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skaičiuojamos paskutinės valandos: istorinis JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas

Per paskutinį mėnesį pats susitikimo faktas buvo įvardijamas vos porą kartų – kuomet Pchenjanas prigrasino gegužės viduryje visiškai atsisakyti dalyvavimo jame, o dar po kelių dienų – kuomet priėmė sprendimą, kad susitikimas vis dėlto įvyks.

Vietoje to televizijoje, radijuje ir laikraščiuose buvo kalbama apie „dialogą“ su JAV taikos klausimais, apie kuriuos Kim Jong Unas savo šalies gyventojus perspėjo Naujųjų metų kalbos metu.

Ką skelbia vietos žiniasklaida?

KLDR gyventojai yra informuoti apie pačių derybų faktą. Tačiau, jeigu jie įdėmiai neseka naujienų sužinoti kur ir kada jos vyksta bus labai sudėtinga.

Sutikimo data buvo prabėgom paminėta reportaže apie Kim Jong Uno susitikimą su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu gegužės pabaigoje. Šiaurės korėjiečiams niekas net neaiškino, kodėl staiga šią savaitę į Pchenjaną atvyko Singapūro užsienio reikalų ministras.

Apie vyksiantį susitikimą ir pasirengimą jam buvo minima valstybinio laikraščio „Rodong Sinmun“ pranešime apie gegužės 9-ąją vykusį JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo vizitią Pchenjane.

Pažymima, kad visi teiginiai apie susitikimą buvo priskirti M. Pompeo, ir atrodė viskas taip, kad tariamai Vašingtonas prašėsi susitikti, o ne Pchenjanas.

Jau po savaitės KLDR URM išplatino griežtą pranešimą, jog tariamai bus atsisakyta dialogo, įsižeidus dėl tam tikrų amerikiečių oficialių asmenų komentarų.

REKLAMA

Valstybiniai naujienų kanalai amerikiečių poziciją vadino „juoką keliančia komedija“ ir citavo savo valdininkus, kurie pareiškė, kad „daugiau nėra suinteresuoti tokio pobūdžio dialogu ir mums nelieka nieko kito, kaip peržiūrėti savo dalyvavimą KLDR-JAV susitikime“.

Tačiau praėjo vos devynios dienos nuo Donaldo Trumpo paskelbto grasinimo atšaukti dvišalį susitikimą, Šiaurės Korėjos žiniasklaida parašė, kad tokio pobūdžio susitikimas yra „itin svarbus“.

Po šios žinutės valstybinė žiniasklaida apie susitikimą neužsiminė nė žodžio.

Ką apie susitikimą mano patys KLDR gyventojai?

Sužinoti tikrą Šiaurės Korėjos gyventojų nuomonę yra labai sunku, tačiau Pietų Korėjos naujienų portalas „Daily NK“ (dažnai pateikiantys vidinės informacijos iš Šiaurės Korėjos ir tvirtinantis, kad turi ten savo informacijos šaltinių) rašo, kad žmonės iš esmės yra informuoti apie būsimą Kimo susitikimą su D. Trumpu.

Anot anoniminių portalo šaltinių, gyventojai apie būsimą susitikimą sužinojo iš reportažo apie M. Pompeo ir Kimo susitikimą. Tai buvo pirmas sykis, kuomet valstybinė televizija pranešė apie tokio aukštos lygio JAV ir Šiaurės Korėjos politikų susitikimą.

Aiškinama, kad šiuo metu šiaurės korėjiečių laukia sunkios akimirkos „perprogramuojant“ mąstymą, nes jiems nuo pat mokyklos yra kalama į galvą, kad JAV yra „agresoriai“ ir „okupantai“.

Ką rodo Šiaurės Korėjos televizorius?

Centrinė šios šalies televizija – pagrindinis informacijos KLDR šaltinis – turi iš metų į metus beveik nesikeičiantį laidų tinklelį, pagal kurį gyventojai gali tikrintis laikrodžius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų