Irakiečiai šluoja bilietus į Baltarusiją: skraidins iš dar 3 miestų

Į Baltarusiją bus pradėti skrydžiai iš dar trijų Irako miestų, rašo the-village.me.

Skelbiama, kad į Minską irakiečiai atvyks iš Suleimanijos, Basros ir Erbilio.

Oro linijų bendrovės oficialioje svetainėje nurodoma, kad visi bilietai iš Basros į Minską jau buvo išparduoti iki rugpjūčio 26 d., O iš Erbilio – iki spalio pabaigos.

I. Šimonytė dėl migrantų krizės prašo didesnio ES įsitraukimo kalbantis su Iraku

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Europos Sąjunga yra įsitraukusi į migrantų krizės Lietuvoje sprendimą, tačiau prašo aktyvesnės pagalbos, kalbantis su Iraku dėl kelionių į Minską mažinimo bei šalyje neteisėtai esančių žmonių grąžinimo.

„Akivaizdu, kad yra keletas dalykų, kur Europos Komisija, Europos Sąjungos institucijos Lietuvai padeda ir, tikiuosi, kad padės daugiau. Pirmiausia, yra paties srauto potencialo mažinimas. Čia didžiausias lūkestis yra ES galimybė išnaudoti savo derybines pozicijas su Irako vyriausybe“, – žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė I. Šimonytė.

Taip premjerė kalbėjo po susitikimo su Europos Komisijos nare Ylva Johansson, kuri yra atsakinga už Bendrijos vidaus reikalus.

I. Šimonytė akcentavo ir readmisijos klausimo svarbą, derantis su Bagdadu.

Premjerė teigė, jog taip pat labai svarbi ir praktinė ES parama, kuri šiuo metu jau teikiama, jos tikimasi ir ateityje. Tai – užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų pareigūnai, vertėjai.

„Esame aptarę ir šitą pagalbą, ir kitas pagalbos priemones, kurias EK galėtų suteikti. Taip pat ir finansiškai“, – dėstė ji.

Savo ruožtu Y. Johansson pripažino, kad sprendžiant šią krizę „reikia nuveikti daugiau“.

Praėjusią parą sulaikytas didžiausias iki šiol migrantų skaičius – 287 žmonės

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyti 287 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną, pirmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Tuo metu lrt radijui Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad sulaikytųjų buvo kiek daugiau – 289 neteisėti migrantai. Be to, nuo vidurnakčio iki pirmadienio ryto sieną iš Baltarusijos kirto dar 109 migrantai.

Didesnioji jų dalis prisistatė Irako piliečiais.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose, savivaldybių suteiktuose objektuose, Rūdninkų poligone.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2555. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 124 Sirijos, 91 Irano, 90 Rusijos bei kitų šalių piliečių.

Anot pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

 


Rašyti komentarą...
V
Vaidas
2021-08-02 12:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar mūsų moterybė mekens ir drebės... gal laikas siųsti kariuomenę link pasienio ir įvesti nepapratąją padėtį...Kitaip mes visi būsim sutypti perėjūnų. Jei tokia valdžia būt buvusi tą sausio žiemą, tai tikrai nebūtume apgynę laisvę
Atsakyti
-4

t
tai
2021-08-02 12:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jie sluoja bilietus, taip musiskiai perka palapines, jokiu nepaparastu padeciu, jokiu kareiviu, jokiu masinu mes neturim, vargseliai esam....
Atsakyti
-7

L
Laikas
2021-08-02 12:38:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepaprastąjai padėčiai- ir kariuomenei prie sienos
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (68)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų