• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neblaiviam lėktuvo keleiviui įkandus lėktuvo, skridusio iš Japonijos į JAV, įgulos nariui, lėktuvas buvo priverstas apsisukti.

Neblaiviam lėktuvo keleiviui įkandus lėktuvo, skridusio iš Japonijos į JAV, įgulos nariui, lėktuvas buvo priverstas apsisukti.

REKLAMA

Pasak „All Nippon Airways“  atstovo spaudai, užpuolikas, 55 metų vyras, yra Amerikos pilietis ir skrydžio metu buvo labai girtas, pranešė laikraštis „South China Morning Post“.

Iš viso lėktuve tuo metu buvo 159 keleiviai, kurie buvo priversti grįžti į Hanedos oro uostą Tokijuje. Skrydis vyko į Siatlą, JAV.

Japonijos transliuotojas TBS pareiškė, kad vyras visiškai neprisimena incidento skrydžio metu, nes buvo išgėręs migdomųjų tablečių.

Incidentų skaičius auga

„Newsweek“ teigimu, 2023 m. metais paskelbtoje ataskaitoje buvo pateikta Tarptautinės oro transporto asociacijos analizė, kuri parodė, kad 2021–2022 m. netinkamo elgesio skrydžių metu padaugėjo 47 proc.

2021 m. incidentų, susijusių su „nedrausmingu elgesiu“, pasitaikė maždaug vieno iš 835 skrydžių metu. Po metų šis skaičius išaugo iki vieno iš 568 skrydžių. Nedrausmingu elgesiu laikomas reikalavimų nesilaikymas, žodinė prievarta ir apsvaigimas, taip pat fizinis smurtas, nors tokie atvejai reti.

REKLAMA
REKLAMA

Tendencija kelia nerimą

2023 m. birželį paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad 2022 m., palyginti su ankstesniais metais, „nerimą keliantis“ incidentų, įvardytų būtent kaip fizinis smurtas, skaičius išaugo 61 proc.

„Ši tendencija kelia nerimą. Keleiviai ir įgulos nariai turi teisę į saugią ir nesudėtingą patirtį lėktuve, todėl keleiviai privalo laikytis įgulos nurodymų. Nors mūsų profesionalios įgulos yra gerai apmokytos valdyti nedrausmingus keleivius, nepriimtina, kad visų saugumui užtikrinti nustatytų taisyklių nesilaiko nedidelė, bet nuolatinė keleivių mažuma“, – teigė Conradas Cliffordas, buvęs Tarptautinės oro transporto asociacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų