• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyjivas sekmadienį pranešė, kad į Ukrainą grįžo našlaitis iš Mariupolio, kurį rusų okupantai buvo neteisėtai deportavę į Rusijos teritoriją.

Kyjivas sekmadienį pranešė, kad į Ukrainą grįžo našlaitis iš Mariupolio, kurį rusų okupantai buvo neteisėtai deportavę į Rusijos teritoriją.

REKLAMA

Sekmadienį pilnametystės sulaukusio Bohdano Jermochino atvejis pateko į tarptautines antraštes po to, kai Rusija išdavė jam šaukimą atvykti į privalomąją karinę tarnybą prieš 18-ąjį gimtadienį.

Ukraina nurodė, kad po derybų, kuriose dalyvavo Maskvos, Kyjivo ir Minsko pareigūnai, jis grįžo į savo šalį.

„Mūsų komandai pavyko pargabenti namo ukrainiečių berniuką Bogdaną Jermochiną, kurį Rusija iš okupuoto Mariupolio išvežė į Maskvos sritį“, – sekmadienį nurodė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas. 

Šių metų pradžioje Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl neteisėto ukrainiečių vaikų deportavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos teisių komisaras Dmytro Lubinecas socialiniuose tinkluose nurodė, kad vykdant B. Jermochino grąžinimo į Ukrainą procesą taip pat tarpininkavo Kataras ir Jungtinių Tautų vaikų agentūra UNICEF. 

REKLAMA

Jis taip pat paskelbė jaunuolio, laikančio šalies vėliavą prie Ukrainos sienos, nuotrauką.

„Tai buvo sudėtingas kelias. Bohdanas daug išgyveno būdamas Rusijoje, bet nepaisant visko, jis norėjo grįžti namo! Šiandien jo noras išsipildė“, – pridūrė D. Lubinecas. 

Praėjusį pavasarį Rusijos pajėgos iš Mariupolio į Rusiją išvežė B. Jermochiną ir, kaip ir nežinomą skaičių kitų ukrainiečių vaikų, apgyvendino rusų globėjų šeimoje.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau šiais metais Maskva teigė, kad jis bandė pabėgti atgal į Ukrainą, bet buvo sulaikytas netoli Baltarusijos sienos.

Rusų vaiko teisių komisarė Marija Lvova-Belova, kuriai dėl priverstinio ukrainiečių vaikų perkėlimo į Rusiją TBT taip pat yra išdavęs arešto orderį, penktadienį nurodė, kad paauglys išvyks iš Rusijos per trečiąją šalį susitikti su giminaite.

Šiais metais M. Lvova-Belova kelis kartus sakė, kad B. Jermochinas norėjo likti Rusijoje ir kad Ukrainos pareigūnai jį įkalbinėjo grįžti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau penktadienį ji pareiškė, kad B. Jermochinas persigalvojo.

M. Lvova-Belova taip pat pridūrė, kad normalu, jog jis sulaukė šaukimo į kariuomenę.

„Tokius pranešimus gauna visi tokio amžiaus Rusijos piliečiai“, – sakė ji.

Sekmadienį ji nurodė, kad B. Jermochinas grįžo į Ukrainą per Baltarusijos sieną.

Manoma, kad nuo karo pradžios Rusija į savo teritoriją išvežė tūkstančius ukrainiečių vaikų.

Praėjusį mėnesį Rusija pareiškė, kad tarpininkaujant Katarui grąžins keturis ukrainiečių vaikus jų giminaičiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų