Nuo rugsėjo 30-osios vykstanti Rusijos karinė operacija Sirijoje susilaukė kritikos iš aplinkinių bei Vakarų valstybių dėl vykdomo apšaudymo tikslų.
Turkijos vyriausybės vadovas Ahmetas Davutoglu trečiadienį pareiškė, kad jo šalis nedarys jokių nuolaidų dėl savo sienų saugumo, - po to, kai Rusijos karo lėktuvai pastarosiomis dienomis dukart pažeidė jos oro erdvę.
„Nedarysime jokių nuolaidų užtikrinant mūsų sienų ir oro erdvės saugumą“, - sakė premjeras per televiziją.
Jis taip pat pažėrė kritikos Rusijos vykdomiems antskrydžiams Sirijoje, pažymėjęs, kad iš 57 oro smūgių tik dviejų taikinys buvo „Islamo valstybės“ džihadistai.
Sergejaus Šoigu teigimu, nuo operacijos pradžios aviacija sunaikino 19 „Islamo valstybė“ valdymo bazių, 12 ginklų sandėlių ir 71 karinės technikos vienetą.
Anot ministro, rugsėjo 7-ąją antskrydžius vykdys 23 lėktuvai. Apie laivų panaudojimą anksčiau nebuvo skelbiama.
Rusijos ministras taip pat pažymėjo, kad nugalėti „Islamo valstybę“ be JAV ir Turkijos palaikymo yra neįmanoma.
Sirijos kariuomenė pradėjo stambaus masto operaciją, padedant Rusijos oro pajėgoms
Sirijos kariuomenė ir režimą palaikančios pajėgos trečiadienį pradėjo stambaus masto antžeminę operaciją Chamos provincijoje, kur juos taip pat remia Rusijos karinės oro pajėgos, pranešė šaltinis kariuomenėje.
„Sirijos kariuomenė ir jų sąjungininkų pajėgos pradėjo antžemines operacijas šiaurinėje Chamos provincijos dalyje (centrinėje Sirijoje)..., iš oro jas pridengia Rusijos oro pajėgos“, – sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP.
Anksčiau Sirijoje padėtį stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad virtinę Rusijos aviacijos smūgių Sirijos vakaruose trečiadienį lydėjo antžeminių pajėgų puolimas prieš ketverias sukilėlių pozicijas.
„Pirmąkart (aviacijos) smūgius lydėjo kautynės ant žemės tarp režimo pajėgų ir sukilėlių“, – sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.