Kitokios politinės nuomonės Honkonge slopinamos nuo 2020-ųjų, kai po didžiulių, kartais smurtinių 2019 metų prodemokratinių protestų Pekinas priėmė plačios apimties nacionalinio saugumo įstatymą.
Daugelis opozicijos veikėjų pabėgo į užsienį, kiti buvo suimti ir atlieka ilgas laisvės atėmimo bausmes.
Policija teigia, kad 19 minimų aktyvistų priklauso Kanadoje įkurtai organizacijai „Honkongo parlamentas“, kuri, anot jų, vykdo ardomąją veiklą.
Šio mėnesio pradžioje „Honkongo parlamentas“ socialiniuose tinkluose pranešė rengiantis neoficialią internetinę apklausą dėl įstatymų leidžiamosios valdžios. Organizacija pridūrė, kad šios apklausos tikslas – „pasipriešinti vienos partijos diktatūrai ir tironijai bei siekti, kad Honkongą valdytų Honkongo gyventojai“.
Penktadienį išplatintame policijos pranešime nurodoma, kad ši organizacija siekia „neteisėtai nuversti Kinijos bei Honkongo valdžios institucijų pagrindinę sistemą ir jai pakenkti“.
Policijos teigimu, už informaciją apie 15 aktyvistų siūloma po 200 tūkst. Honkongo dolerių (21,69 tūkst. eurų), o už informaciją apie likusius keturis – po 1 mln. Honkongo dolerių (108,2 tūkst. eurų).
Manoma, kad atlygis yra labiau simbolinis, nes jis taikomas žmonėms, gyvenantiems užsienio šalyse, kurios greičiausiai neišduos politinių aktyvistų Honkongui ar Kinijai.
Tai jau ketvirtas kartas, kai Honkongo valdžios institucijos siūlo atlygį už pagalbą sulaikant asmenis, kurie, kaip teigiama, pažeidė miesto nacionalinio saugumo įstatymus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!