REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Haitis mini pirmąsias daugiau kaip 220 tūkst. žmonių gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo metines, praneša agentūra AFP.

REKLAMA
REKLAMA

Dvi dienas truksiantys atminimo renginiai prasidėjo antradienį. Vyriausybės atstovai aplankė masinę kapavietę sostinės Port o Prenso pakraštyje, kur palaidota daug stichijos aukų.

REKLAMA

Trečiadienį per žemės drebėjimą sugriautos Port o Prenso katedros griuvėsiuose bus aukojamos katalikiškos mišios. 16.53 val. vietos laiku visa šalis žuvusiuosius pagerbs tylos minute. Būtent tuo metu prieš metus Haityje sudrebėjo žemė. Atminimo renginiuose dalyvaus ir buvęs JAV prezidentas Bilas Clinton, koordinuojantis tarptautinę pagalbą Haičiui.

800 tūkst. žmonių iš 2,3 mln., kurie per žemės drebėjimą 2010 metų sausio 12–ąją neteko namų, iki šiol gyvena palapinėse. Skurdžios Karibų šalies atstatymą trikdo ir nestabili politinė padėties šalyje. Iki šiol neaišku, kas po pirmojo prezidento rinkimų rato lapkričio 28 dieną užėmė antrąją vietą ir pateko į antrąjį rinkimų ratą.

REKLAMA
REKLAMA

Haityje nerimą kelia ir choleros epidemija, kuri, manoma, savo piko dar nepasiekė. Nuo šios ligos jau mirė 3 tūkst. 651 gyventojas, 171 tūkst. 300 užsikrėtė.

B. Obama nusivylęs dėl stringančios pagalbos Haičiui

Haičiui minint pirmąsias pragaištingo žemės drebėjimo metines, JAV prezidentas Obama paragino tarptautinę bendriją laikytis šaliai duotų pažadų. Kartu jis pabrėžė, kad Haitis pats turi perimti vadovavimą šalies atstatymui.

Nuo praėjusių metų sausio 12–ąją įvykusio žemės drebėjimo galėjo būti išgelbėta daugybė gyvybių, o haitiečiai šiandien būtų geriau aprūpinami maistu ir sulauktų geresnės medicininės priežiūros, antradienį kalbėjo B. Obama. Tačiau, anot jo, daugybė problemų liko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pernelyg daug laužo blokuoja gatves, pernelyg daug žmonių ir toliau gyvena palapinėse ir tiek daug haitiečių pažangos sulaukė nepakankamai greitai", – sakė B. Obama ir atkreipė dėmesį į tai, kad Karibų šalis dar ne vieną dešimtmetį gali būti priklausoma nuo paramos.

Buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas ir dabartinis tarptautinės pagalbos Haičiui koordinatorius Bilas Klintonas Bill Clinton antradienį per minėjimo iškilmes Haityje taip pat teigė esantis nusivylęs lėta pažanga atstatant šalį.

Tarp Haičiui pažadėtų ir iš tikrųjų išmokėtų lėšų yra didžiulė praraja, sakė B. Clintonas. Iki šiol Haitis sulaukė tik 60 proc. 2010 metams pažadėtų pinigų. Šią skolą reikės sumokėti 2011–aisiais. Kritikai dėl stringančio šalies atstatymo kaltina Haičio vyriausybės neefektyvumą ir prastą darbų koordinaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų