Graikijos parlamentas nepasidavė bažnyčios spaudimui: homoseksualioms poroms leista sudaryti civilines santuokas

Graikijos parlamentas trečiadienį paryčiais priėmė įstatymą, leidžiantį homoseksualioms poroms sudaryti civilines sąjungas, nors tokiam žingsniui griežtai priešinosi įtakinga šalies Ortodoksų Bažnyčia.

Įstatymas buvo priimtas 193 balsais prieš 56.

„Tai svarbi diena žmogaus teisėms“, – premjeras Alexis Tsipras sakė deputatams.

A.Cipras pareiškė, kad naujasis teisės aktas suteikia vienalytėms poroms „lygias teises gyvenant ir mirus“, užbaigdamas „atsilikusią ir gėdingą“ praktiką Graikijoje.

Naujasis įstatymas išsprendžia klausimus dėl vienalyčių partnerių turto ir paveldėjimo, bet nenumato galimybės įsivaikinti.

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ gyrė šį sprendimą kaip „istorinį žingsnį“, bet pažymėjo, kad lesbietės, gėjai, biseksualai, translyčiai ir interseksualūs asmenys (LGBTI) Graikijoje iki šiol vertinami priešiškai.

„Nors atliktas šis pirmasis žingsnis, LGBTI žmonės Graikijoje iki šiol gyvena priešiškumo atmosferoje, nuo kurios tinkamai apsaugoti valdžia nesugeba“, – sakė „Amnesty“ direktoriaus Europos ir Centrinės Azijos regione pavaduotoja Gauri van Gulik.

REKLAMA

„Fizinių išpuolių daugėja, neapykantos kalbos yra įprastos ir nesulaukia valdžios atsako. Netgi vienalyčių porų švelnumo demonstravimas yra cenzūruojamas televizijoje“, – pridūrė G.van Gulik.

„Amnesty International“ taip pat pabrėžė, kad naujame įstatyme nenumatoma pripažinti translyčių žmonių pasirinktą lytį.

Graikija buvo sukritikuota dėl homoseksualų diskriminacijos Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT), 2013 metais, kai ankstesnės redakcijos įstatyme dėl civilinių sąjungų, priimtame 2008 metais, vienalytėms poros buvo pabrėžtinai neįtrauktos.

„Užuot dėl to džiūgavę turėtume atsiprašyti tūkstančių savo piliečių“, – sakė A.Cipras.

Be A.Cipro kairiosios partijos „Syriza“, naują teisės aktą palaikė keturios kitos partijos.

Tačiau nacionalistinė Nepriklausomų graikų partija (ANEL), kuri yra valdančiosios koalicijos partnerė, balsavo prieš tą įstatymą.

„Graikijos konstitucija saugo motinystę. Ar motinystė būdinga vyrams?“ – klausė ANEL deputatas Vasilis Kokalis (Vassilis Kokkalis).

Graikijos LGBT bendruomenė anksčiau surengė protestus prie parlamento ir Atėnų katedros.

„Meilė nėra nuodėmė“, – skelbė vienas protestuotojų laikytas plakatas, o du kunigais persirengę jauni vyrai bučiavosi priešais katedrą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų