Graikijoje verda kovos su migrantais: skaičiuojami sužeistieji

Graikijos saloje Lesbe pirmadienį buvo hospitalizuota mažiausiai 10 žmonių, o dar daugiau kaip 100 buvo sulaikyti per audringą demonstraciją prieš migrantus, penkias dienas protestavusius palapinių miestelyje salos pagrandiniame uoste.

9

Po visą naktį trūkusių susirėmimų policija pirmadienio paryčiais išvaikė demonstrantus iš pagrindinio šalies uostamiesčio Mitilėnės vienos aikštės. Protestuotojai svaidė į migrantus fejerverkus ir signalines raketas bei padeginėjo šiukšlių konteinerius.

Anot vietos ligoninės atstovų, dauguma sužeistųjų buvo migrantai, tačiau rimtų traumų niekas nepatyrė, pranešė valstybinė televizija.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Graikijoje verda kovos su migtrantais: skaičiuojami sužeistieji

Prieglobsčio prašytojai pradėjo protestuoti, praėjusią savaitę šalies aukščiausiajam teismui nutarus, kad iš Turkijos į Graikijos salas atvykstantys migrantai gali keliauti į valstybės žemyne esančią dalį, kol svarstomas jų prieglobsčio prašymas. Šis nutarimas negalioja atgaline tvarka, tad jau į salas atvykusiems migrantams neleidžiama išvykti.

Susirėmimų išvakarėse Lesbo meras Spiras Galinas vėl paprašė vyriausybės sumažinti žmonių skaičių smarkiai perpildytose stovyklose Lesbe ir kitose salose.

REKLAMA

„Prieglobsčio prašytojų – 10 tūkst., o mūsų (municipalitetas) turi 27 tūkst. gyventojų. Mūsų sala vėl paimta įkaite“, – laiške už migrantų klausimus ir viešąją tvarką atsakingiems ministrams parašė meras.

„Lesbas nebegali ir toliau taip kentėti“, – pridūrė jis.

Valdančioji kairioji partija „Syriza“ teigia, kad už naktį vykusius išpuolius atsakingi ultradešiniųjų stovyklos „banditai“.

„Tai buvo tam tikrų kraštutinės dešinės, nusikaltėlių ir chuliganų elementų, neturinčių nieko bendra su sala ar jos tradicijomis, gerai organizuoti veiksmai ketinant nužudyti“, – sakoma partijos pareiškime.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų