• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginklų gamyba Ukrainoje: Kyjivas pateikė rimtą pasiūlymą Vakarams

Papildyta 18.21 val.

Ukraina paragino Vakarų sąjungininkus finansuoti jos vidaus ginklų gamybą. Pasak „Financial Times“, neseniai išplėsti Ukrainos ginklų gamybos pajėgumai dabar gerokai viršija užsakymams skirtų pinigų sumą.

12

Ukraina paragino Vakarų sąjungininkus finansuoti jos vidaus ginklų gamybą. Pasak „Financial Times“, neseniai išplėsti Ukrainos ginklų gamybos pajėgumai dabar gerokai viršija užsakymams skirtų pinigų sumą.

REKLAMA

„Greičiausias būdas pradėti gamybą – ją vykdyti Ukrainoje. Mes esame labai pajėgūs. Esame konkurencingi kainų atžvilgiu“, – kalbėjo Ukrainos strateginės pramonės šakų ministras Oleksandras Kamyšinas.

Kamyšinas: Ukraina gali pasigaminti modernių ginklų

O. Kamyšino teigimu, Ukraina jau gali pigiau pasigaminti kai kurių kategorijų modernių ginklų. Kaip pavyzdį ministras pateikė Kanados bepiločius orlaivius, kurių vidutinė vieno vieneto kaina yra 87 tūkst. dolerių (79 tūkst. eurų)

Ukrainos bendrovės, kaip nurodoma, gali pasiūlyti keturis skirtingų modelių panašių arba geresnių galimybių bepiločius orlaivius, kurių vieno vieneto kaina siekia nuo 10 iki 25 tūkst. dolerių (nuo 9 iki 22 tūks.t eurų), sako ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Kyjivas šiuo metu derasi su maždaug 10 šalių dėl ginklų gamybos Ukrainoje.

Karinė pagalba nebuvo skiriama ginklų gamybai Ukrainoje

Pažymima, kad iki šiol karinė pagalba nebuvo naudojama Ukrainos gynybos pramonei finansuoti.

REKLAMA

Europos Komisija pasiūlė, kad Ukrainos bendrovės galėtų naudotis ES lėšomis bendrai kurti ir pirkti ginklų sistemas.

Ukrainos gynybos ministras O. Kamyšinas atmetė teiginius, kad šalies gynybos bendrovės gali tapti konkurencine grėsme kitų Europos šalių tiekėjams. 

Anot jo, Ukraina tik padės kurti reikiamus savo Europos sąjungininkų pajėgumus: „Mes nenorime nuolat prašyti pagalbos. Esame patikimi partneriai, kurie padės sunkiais laikais“.

REKLAMA
REKLAMA

 Scholzas: sąjungininkai ginklus Ukrainai pirks pasaulinėje rinkoje

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį pareiškė, kad Ukrainos rėmėjai Europoje turėtų pirkti ginklų iš viso pasaulio ir taip padėti šaliai kovoti su Rusijos invazija.

O. Scholzas pažadėjo, kad Ukrainai nedelsiant bus nupirkta daugiau ginklų „viso pasaulio rinkose“.

Kai kurie kritikai teigia, kad Europos pastangoms aprūpinti Ukrainą ginklais trukdė susitelkimas į pirkimą iš vietinių Europos gamintojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O. Scholzas savo pastabas išsakė netrukus po susitikimo Berlyne su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku.

Vokietijos kancleris taip pat sakė, kad bendradarbiaujant su partneriais Ukrainoje bus plečiama karinės įrangos gamyba ir kad bus sukurta nauja koalicija, kuri tieks Ukrainai ilgojo nuotolio raketas.

Jo teigimu, bus padidinta per Europos Sąjungą teikiama pagalba Ukrainai, o Europos šalys panaudos pajamas, gautas iš įšaldyto Rusijos turto, tolesniam ginklų pirkimui finansuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų