Gera žinia: antrą kartą susirgę koronavirusu neužkrečia kitų

Žmonės, kuriems buvo nustatytas pakartotinas teigiamas koronaviruso virusas, nepaisant to, kad jie jau buvo pasveikę nuo COVID-19, užsikrečia „mirusiomis“ viruso ląstelėmis, tvirtinama naujame tyrime.

Pranešimai apie pacientus, kurie jau buvo išrašyti iš ligoninių, tačiau pakartotinai vėl susirgo koronavirusu kėlė nemažą susirūpinimą: buvo manoma, kad per trumpą laikotarpį Covid-19 galima susirgti keliskart. Tačiau diagnostiniai koronaviruso, sukeliančio Covid-19, tyrimai priklauso nuo viruso genetinės medžiagos nustatymo. Teigiamas rezultatas nerodo, ar žmogus skleidžia virusus, galinčius užkrėsti ląsteles – o tai jau reikštų aktyvią infekciją. 

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centro gegužės 19 d. ataskaita rodo, kad „pakartotinai užkrėstų“ pacientų mėginiuose nėra infekcinių virusų. Nustatyta, kad diagnostinių tyrimų metu Covid-19 aptinkamas imant iš genetinės medžiagos neinfekcinių ar negyvų virusų. Dėl infekcinių viruso dalelių trūkumo šie žmonės užkrėsti ir negali perduoti koronaviruso kitiems, teigia tyrėjai.

„Tai gera žinia“, – sako Kolumbijos universiteto virusologė Angela Rasmussen. – Atrodo, kad žmonės nėra pakartotinai užkrėsti, ir šis virusas neatsinaujina.“

Neaptiko užkrėtimo nuo pakartotinai užsikrėtusių atvejų

Tyrimo metu tyrėjai mėgino išskirti užkrečiamus koronavirusus iš mėginių, paimtų iš 108 žmonių, kurių pakartotinio tyrimo rezultatai buvo teigiami. Visi šie mėginiai buvo neigiami. Kai mokslininkai ištyrė 23 iš šių pacientų dėl antikūnų prieš koronavirusą, beveik visi jie turėjo neutralizuojančius antikūnus, kurie gali sustabdyti viruso patekimą į ląsteles. Toks imuninis atsakas gali apsaugoti žmogų nuo pakartotinio užkrėtimo, bent jau per trumpą laiką.

Komanda taip pat stebėjo 285 žmonių „pakartotinai užsikrėtusių“ aplinkos 790 kontaktų. Iš tų kontaktų 27 buvo teigiami dėl koronaviruso. Dvidešimt keturi iš tų atvejų buvo nustatyti medikų anksčiau. Pareigūnai taip pat nustatė tris naujus atvejus, kurie visi turėjo kontaktų su „Shincheonji“ religine grupe – ypač nukentėjusioje pirmosiomis pandemijos dienomis. Nebuvo užfiksuota nė vieno atveju, kuomet būtų užkrėsti aplinkiniai nuo pakartotinai užsikrėtusiųjų, tai yra ženklas, kad tokie pacientai nėra užkrato nešiotojai.

REKLAMA

„Dabar mes galime nustoti jaudintis dėl pakartotinio užkrėtimo ir spręsti kitus svarbius klausimus“, – cituojama A. Rasmussen. – Kiek apsaugo imuninės reakcijos pasveikusius pacientus ir kiek ilgai imunitetas trunka?“

2020-ieji pasauliui bus įsimintini ne tik dėl koronaviruso epidemijos. Mokslininkai perspėja, kad planetą gali užgriūti aršesni nei ankstesniais metais gaisrai, potvyniai, prastas derlius ir „bibliniai“ skėrių antskrydžiai.


Rašyti komentarą...
A
Ausra
2020-05-22 13:55:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arsesniu skeriu uz valdzia nera
Atsakyti
-1

R
Ropė
2020-05-22 19:06:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neaišku ar tas virusas yra iš viso. Žmonės mirė ne nuo koronos, o nuo negydymo. Taip buvo ir Italijoje. Jokios ligos nebuvo gydomos. Žmonės mirė nuo kitų ligų, nes negavo pagalbos. Patys visą laiką lojo, kad gydymo nėra. Tai ką tada darė, kad gydimo nėra. Tikras mulkinimas. Jei numirusius nuo koronos iškastų ir ištirtų. O tada tai būtų! Tikroji korona yra liga, kuri nesirenka. Serga nuo mažo iki seno. Visus tik gąsdina, kad prastumtų skiepus, kurie dar ne tiek numarintų žmonių. Kiek dar jie plaus žmonėms smegenis. Mutuojančiam virusui skiepai yra utopija. Šiuo atveju žmonės bus čipuojami, kad reguliuotų populiaciją. Jiems aukščiausias suteikė teisę. Tiesa turi nugalėti.
Atsakyti
-3

A
As
2020-05-23 11:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tagi raset jau kelis kartus kad antra karta neuzsikrecia..patys painiojates nuo nesamoningu rasymu..kas diena vis kokia nesamone susikuriat ir toliau gazdinat zmones
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų