Reaguodami į tai, kad policininkai per incidentą nukovė Romos „Lazio“ futbolo klubo faną, Italijos futbolo chuliganai miestuose sukėlė masines riaušes, praneša BBC.

26 metų Gabrielė Sandri buvo nušautas per Toskanos regiono pakelėje įvykusį incidentą, kurio metu policininkai bandė numalšinti muštynes tarp Romos „Lazio“ bei Turino „Juventus“ fanų. Konkrečios įvykio detalės nežinomos, tačiau policija linkusi teigti, kad G. Sandri galėjo pakirsti policininkų paleista įspėjamoji kulka. Policija incidentą vadina tragiška klaida.

Siekdami keršto, futbolo chuliganai išėjo į gatves. Sostinėje Romoje šimtai ginkluotų fanatų atakavo policijos būstinę bei Italijos olimpinio komiteto rūmus. Sekmadienį turėjęs įvykti mačas tarp vietos „AS Roma“ bei „Cagliari“ futbolininkių buvo atidėtas, tačiau įsiutusios minios tai nenuramino – buvo niokojamos Romos olimpinio stadiono prieigos. Italijos olimpinio komiteto rūmus saugantys apsauginiai buvo priversti užsibarikaduoti viduje, nes įsiutusi minia daužė lankus ir degino aplinkui stovinčius automobilius.

Be to, chuliganai užblokavo per Tiberio upę einantį tiltą ir visiems vairuotojams liepė kuo greičiau nešdintis. Minia sudegino keleivinį autobusą. Keletas žmonių buvo sužeisti.

Smurto protrūkis užfiksuotas ir Milane. Fanai rinkosi prie televizijos transliuotojo RAI būstinės. Buvo sumušti keli žurnalistai, o vėliau chuliganai akmenimis apmėtė policijos nuovadą.

REKLAMA

Savaitgalį Bergame vykęs mačas tarp „AC Milan“ bei vietos „Atalantos“ komandų buvo nutrauktas sužaidus vos 10 minučių po to, kai įsiutę abiejų komandų sirgaliai pabandė prasilaužti pro tribūnas nuo aikštės skiriančius barjerus.

Per Sienoje vykusias rungtynes futbolo fanai garsiai skandavo: „Policija – žmogžudžiai“. Kiti 7 savaitgalį vykę mačai prasidėjo 10 minučių vėliau. Atmindami žuvusį futbolo faną, žaidėjai ryšėjo gedulo juostas, tačiau keršto trokštančių aistruolių tai nenuramino.

Italijos premjeras Romanas Prodis išreiškė savo susirūpinimą dėl futbolo stadionuose vyraujančios smurtinės atmosferos. Premjeras pareikalavo, kad futbolo fano žūtis būtų kuo greičiau ištirta, o visi kaltieji susilauktų atpildo.

Savaitgalio triašės buvo bene didžiausias smurto protrūkis po vasario neramumų, kurių metu per Sicilijos derbį tarp „Catania“ ir „Palermo“ ekipų buvo nužudytas policininkas. Balandį vyriausybė priėmė įstatymą, skirtą kovoti su stadionuose klestinčiu chuliganizmu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų