Neperšaunamą liemenę ir šalmą dėvėjusio Samero Abu Daqqo kūnas buvo perneštas per minią Kan Juniso mieste ir palaidotas kitų žurnalistų iškastame kape.
Jo motina Umm Maher Abu Daqqa apkaltino Izraelį atakuojant žurnalistus, visų pirma dirbančius „Al Jazeera“.
S. Abu Daqqa gimė 1978 metais. Penktadienį jis rengė reportažą iš vienos Kan Juniso mokyklos, kai, pasak Kataro naujienų kanalo, į ją pataikė dronas.
Per tą patį išpuolį buvo sužeistas jo kolega Waelas al Dahdouh. Pirmosiomis Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ karo dienomis jis neteko žmonos ir dviejų vaikų.
Izraelio kariuomenė naujienų agentūrai AFP teigė, kad imasi visų įmanomų priemonių civiliams ir žurnalistams palestiniečių anklave apsaugoti.
„Atsižvelgiant į tai, kad vyksta susišaudymai, buvimas aktyvios kovos zonoje yra susijęs su tam tikra rizika“, – išplatintame pranešime nurodė Izraelio kariuomenė.
Teigia, kad Izraelis sąmoningai taikosi į žurnalistus Gazos Ruože
W. al Dahdouh teigimu, Izraelis sąmoningai taikosi į žurnalistus Gazos Ruože.
„Okupantai (Izraelio kariuomenė) nenori žiniasklaidos. Ji sąmoningai nusitaikė į mus“, – AFP pareiškė jis.
„Teritorijoje buvo tik „Al Jazeera“ komanda ir civilinė gynyba“, – pridūrė W. al Dahdouh.
Per smūgį taip pat žuvo trys civilinės gynybos pajėgų nariai. Jų laidotuvės taip pat vyko šeštadienį, pranešė AFP korespondentai.
Penktadienį „Al Jazeera“ pranešė, kad, pasak kanalo, Izraelis yra atsakingas už žurnalistų ir jų šeimų persekiojimą Gazos Ruože.
„Kai Sameras buvo sužeistas, jis daugiau kaip penkias valandas mirtinai kraujavo, nes Izraelio pajėgos neleido greitosios pagalbos automobiliams ir gelbėtojams prie jo privažiuoti, taip neleisdamos suteikti taip reikalingos skubios pagalbos“, – teigiama „Al Jazeera“ išplatintame pranešime.
Žurnalistų apsaugos komiteto duomenimis, nuo karo pradžios žuvo daugiau kaip 60 žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų.
Karas prasidėjo po to, kai spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš Izraelį, per kurį, žydų valstybės pareigūnų teigimu, žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad nuo to laiko per karą žuvo daugiau kaip 18,8 tūkst. žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!