Galutinis sprendimas: leido reikalauti iš rusų atsiprašymo už Krymo aneksiją

Prieš penkerius metus čekas Thomasas Krchmargas pradėjo savo asmeninę kovą prieš Krymo okupaciją. Keturių žvaigždučių viešbučio savininkas tuomet perspėjo nepriimsiantis Rusijos Federacijos piliečių dėl šios agresijos Ukrainos rytuose. Tuo metu nei jis, nei šį jo poelgį plačiai tiražavusios žiniasklaidos priemonės, negalėjo žinoti, kad ši istorija baigsis šalies Konstituciniame Teisme.

Prieš penkerius metus Th. Krchmargas tapo pirmuoju antirusiškų sankcijų Čekijoje autoriumi. 2014-ųjų kovo 24-ąją jis savo viešbutyje pakabino skelbimą apie tai, kad dėl Rusijos aneksuoto Krymo šios šalies gyventojų registruoti nakvynei jo viešbutyje nebus galima.

Dar po kelių dienų jis pakeitė sąlygas: Rusijos piliečiai viešbutyje bus apgyvendinami tik tuo atveju, jeigu pastarieji raštu patvirtins smerkiantys Krymo okupaciją.

Čekijos prekybos inspekcija skyrė Thomasui Krchmargui 50 tūkst. kronų (apie 2 tūkst. eurų) baudą ir pavadino tokį verslininko elgesį diskriminacija.

2019-ųjų gegužę buvo paskelbta, kad Th. Krchmargas laimėjo bylą šalies Konstituciniame Teisme, kurioje buvo svarstoma, ar jis turi teisę atsisakyti dėl politinių priežasčių priimti Rusijos piliečius.

„Jis (Th. Krchmargas) pažymėjo, kad net jeigu jam teks sumokėti ir vieną kroną, su tokiu sprendimu jis nesutiks. Praėjus visą eilę sėkmingų ir netokių sėkmingų teismų tyrimų įvairiose instancijose, Thomasas su visa byla nukeliavo iki Konstitucinio Teismo. Ir štai šiandien buvo paskelbtas aukščiausios čekų teismų instancijos verdiktas. Konstitucinis Teismas nustatė, kad diskriminacijos nebuvo. Jis atmetė Aukščiausiojo administracinio teismo teiginį, kad šiuo atveju buvo nacionalinės neapykantos atvejis, o atvirkščiai, pripažino viešbučio veiksmus racionaliais“, – cituojamas „apravda.com“ Ukrainos ambasadorius Čekijoje Jevgenas Perebyjnis.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
Žemyna
2019-05-10 20:21:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai čia pinigams neparsidavęs verslas. Ar įmanoma įsivaizduoti mūsų verslininkus atsisakant pelno dėl teisingumo, dėl principų, kad bent taip prisidėtų prie Krymo išlaisvinimo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų