EŽTT: Rusija atsakinga už disidento Aleksandro Litvinenkos nužudymą papildyta 14.05 val.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė išvadą, kad Rusija yra atsakinga už 2006 metais Londone įvykdytą disidento buvusio agento Aleksandro Litvinenkos nunuodijimą radioaktyviu poloniu.

Teismas nurodė „be pagrįstų abejonių“ nustatęs, kad A. Litvinenką nužudė Rusijos piliečiai Andrejus Lugovojus ir Dmitrijus Kovtunas, taip pat kad yra „stiprių prima facie [akivaizdžių] įrodymų“, jog jie veikė turėdami Rusijos valdžios įgaliojimus.

EŽTT daro išvadą, kad „Rusija yra atsakinga už Aleksandro Litvinenkos nužudymą Jungtinėje Karlystėje“.

Buvęs Rusijos saugumo agentas A. Litvinenka mirė 2006 metais, viename Londono viešbučių išgėręs radioaktyviu polonio izotopu Po-210 apnuodytos arbatos. Merdėdamas ligoninėje jis dėl savo mirties apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Britų tyrėjai 2016 metais padarė išvadą, kad V. Putinas „tikriausiai pritarė“ A. Litvinenkos nužudymui ir kad nunuodyti Kremliaus kritiką tikriausiai nurodė Federalinė saugumo tarnyba (FSB).

Kaip svarbiausius įtariamuosius britų policija identifikavo rusus A. Lugovojų ir D. Kovtuną. Abu jie susitiko su A. Litvinenka Londono centre esančiame viešbutyje.

Tačiau prašymai juos išduoti liko be atsako.

Kremlius: EŽTT sprendimas dėl A. Litvinenkos „yra nepagrįstas“

Kremlius antradienį atmetė Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išvadas, kad Rusija yra atsakinga už disidento, buvusio agento Aleksandro Litvinenkos nužudymą.

EŽTT antradienį paskelbė išvadą, kad Rusija yra atsakinga už 2006 metais Londone įvykdytą A. Litvinenkos nunuodijimą radioaktyviu poloniu.

„Šio tyrimo rezultatų vis dar nėra, tad... tokie pareiškimai yra, mažų mažiausia, nepagrįsti“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Mes nepasirengę priimti šių sprendimų“, – pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
v
vata
2021-09-21 15:19:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip sunku pakist poloni ir poto sakyt cia ale rusijos darbas. MELAGIENOS
Atsakyti
-1

H
Helena
2021-09-21 16:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debily
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų