Atokiame Etiopijos regione, kur veikia separatistų sukilėliai, galėjo būti pagrobti 15 užsieniečių, tarp jų - 11 prancūzų, du britai ir italas.
"Buvo įvykdytas pagrobimas arba keli pagrobimai", - žurnalistams sakė Prancūzijos ambasadorius Stephane'as Gompertzas (Stefanas Gompercas).
Dešimties prancūzų turistų grupė ir dar viena mišri užsieniečių grupė dingo prieš porą dienų. Jie keliavo po sausringą Afaro regioną Etiopijos šiaurės rytuose, kuris laikomas viena pavojingiausių teritorijų pasaulyje.
"Atrodo, kad incidentas arba incidentai įvyko prieš dvi dienas, vakare. Kol kas mes nežinome, kuri grupuotė yra su tuo susijusi ir kodėl ji tai padarė", - pridūrė S.Gompertzas.
Afaro separatistai 10-ajame dešimtmetyje pradėjo sukilimą prieš Adis Abebos vyriausybę ir ragino sukurti atskirą Afaro valstybę, kurios teritoriją sudarytų dabartinių Etiopijos, Eritrėjos ir Džibučio dalys.
Afaras yra vienas skurdžiausių Etiopijos regionų. Jame gyvena beveik vien tik klajokliai piemenys, kurių vienintelis pragyvenimo šaltinis yra avys ir ožkos.
Antrajai dingusiai penkių asmenų grupei, kuri, kaip manoma, keliavo po Afaro įdubą, priklausė du britai, prancūzas ir italas, teigė gerai informuoti šaltiniai. Manoma, kad penktasis grupės narys taip pat buvo britas, tačiau ši informacija kol kas nepatvirtinta.
"Galime patvirtinti, kad rytų Etiopijoje dingo vakariečių turistų grupė, tarp jų keli Britanijos piliečiai, turintys ryšių su Britų Taryba, Užsienio reikalų ministerija ir DFID", - Londone sakė Britanijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai. Trumpinys DFID reiškia Jungtinės Karalystės tarptautinio vystymosi departamentą.
Afaro įduba laikoma viena žemiausių ir karščiausių vietų planetoje, kaip magnetas traukianti ekstremalių nuotykių ieškančius turistus. Ji garsėja savo ugnikalniais, senosiomis druskų kasyklomis ir nežemiško grožio lygumų kraštovaizdžiu.
Kol kas nežinoma, kurioje Afaro regiono vietoje pradingo pirmoji dešimties asmenų prancūzų turistų grupė.
"Šiame regione ir anksčiau būta turistų pagrobimų, tačiau paskutinį kartą tai nutiko dar prieš Etiopijos ir Eritrėjos karą", - sakė vienas šią bylą tiriantis užsienietis, turėdamas galvoje 1998-2000 metų pasienio karą tarp šių dviejų Somalio pusiasalio kaimynių.
1995 metais Afaro genčių vyrai dykumoje buvo pagrobę devynis italų turistus, tačiau po dviejų savaičių juos paleido.
Etiopijos vyriausybė sakė girdėjusi apie šios savaitės incidentą, tačiau negalėjo patvirtinti, ar ten būta pagrobimo.