Estijoje valstybiniai mokyklų baigimo egzaminai bus neprivalomi papildyta 19.56 val.

Estijos vyriausybė pirmadienį pritarė švietimo ir mokslo ministrės pasiūlymui šiemet nerengti pagrindinės mokyklos baigiamųjų egzaminų, o vidurinės mokyklos baigiamuosius egzaminus padaryti neprivalomus, leidžiant užbaigti vidurinę mokyklą jų nelaikant.

„Mes nuodugniai aptarėme šį klausimą su tėvais, moksleiviais, mokytojais ir mokyklų vadovybių atstovais ir pasiekėme bendrą sutarimą, kuriam taip pat vienbalsiai buvo pritarta, kaip žinoma iš vėlesnių atsiliepimų. Svarbu, kad dabartinėje situacijoje mokiniams būtų sudaryta galimybė rinktis, laikyti valstybinius egzaminus ar ne, ar tai padaryti dabar, ar vėliau. Tačiau aš raginu visus abiturientus dalyvauti egzaminuose, nes jų gali prireikti jų tolesnėms studijoms“, – pareiškė švietimo ir mokslo ministrė Mailis Reps. 

Mokyklą baigiantys moksleiviai, užsirašę laikyti šių metų valstybinius mokyklos baigimo egzaminus ir norintys juos laikyti 2019–2020 mokslo metų pabaigoje, gali laikyti estų kalbos arba estų kaip antrosios kalbos egzaminus, taip pat matematikos ir vienos užsienio kalbos egzaminus. 

Baigiamieji vidurinės mokyklos egzaminai Estijoje prasidės gegužės pabaigoje.

Papildomi valstybiniai egzaminai tiems, kurie nelaikė jų pavasarį ar liko nepatenkinti savo rezultatais, bus organizuojami 2020–2021 mokslo metų pirmoje pusėje.

Vengrijoje nepaisant karantino prasideda mokyklų egzaminai

Tūkstančiai Vengrijos moksleivių pirmadienį pradėjo laikyti egzaminus, nors mokyklos iš esmės tebėra uždarytos net ir švelninant dėl koronaviruso įvestus suvaržymus.

Praėjusią savaitę premjeras Viktoras Orbanas leido sušvelninti komendanto valandos režimą šalyje, išskyrus Budapeštą, tačiau mokyklos turi likti uždarytos bent iki gegužės pabaigos.

Daugiau kaip 80 tūkst. moksleivių ir 6 tūkst. mokytojų artimiausiomis savaitėmis turi dalyvauti brandos egzaminuose maždaug tūkstantyje centrų visoje šalyje.

Dauguma moksleivių, kurie nuo kovo vidurio mokėsi namuose, egzaminus turėtų laikyti šį mėnesį, nors yra palikta galimybė laikyti juos rudenį.

REKLAMA

Prieš mokinių atvykimą mokyklos buvo dezinfekuotos. Vietos žiniasklaida šiuos brandos egzaminus vadina „keisčiausiais per kelis dešimtmečius“.

Ne daugiau kaip 10 mokinių vienu metu gali sėdėti klasėje per egzaminus raštu, o suolai turi būti sustatyti 1,5 m atstumu vieni nuo kitų.

Moksleivių taip pat reikalaujama koridoriuose būti su kaukėmis, o daugumos egzaminų žodžiu atsisakyta siekiant apriboti glaudžius kontaktus.

Prie įėjimo į vieną Budapešto mokyklų darbuotojai su guminėmis pirštinėmis dalijo kaukes moksleiviams ir prašė jų naudotis rankų dezinfekavimo priemonėmis.

„Buvo keista eiti ir sėdėti ten be jokio bendravimo su klasės draugais, kurių nemačiau mėnesį“, – interneto svetainei HVG.hu sakė vienas moksleivis.

„Buvo sunku laikyti egzaminus su kauke ir akiniais, nes jie kas kelias minutes aprasodavo“, – sakė kitas.

Vyriausybės sprendimas neatidėti egzaminų sulaukė ir kritikos.

Mokytojų profesinės sąjungos protestavo dėl to, kad moksleiviams ir mokytojams, ypač vyresniems, dalyvavimas egzaminuose kelia pavojų užsikrėsti. Viena profesinė sąjunga net paragino boikotuoti egzaminus.

Šalies žiniasklaida citavo kai kuriuos tėvus, sakiusius, kad vaikai dėl netinkamos skaitmeninės mokymosi įrangos namuose negalėjo gerai pasirengti.

Beveik 10 mln. gyventojų turinčioje Vengrijoje iki pirmadienio užregistruota daugiau kaip 3 tūkst. COVID-19 atvejų ir 351 mirties nuo šios ligos atvejis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų