Estijos parlamentas priėmė įstatymo „Dėl švenčių ir atmintinų dienų“ pataisas, pagal kurias rugsėjo 22-oji nuo šiol bus vadinama Pasipriešinimo atminimo diena. Sutinkamai su šiuo įstatymu tą dieną bus draudžiami bet kokie renginiai, pažeidžiantys šios gedulingos dienos rimtį.
Įstatymo pataisas inicijavusios partijos – „Tėvynės sąjunga“ ir „ResPublika“ – pabrėžia, kad „šiandien daugėja bandymų iškraipyti istorinius faktus ir pavaizduoti rugsėjo 22-ąją kaip Talino išvadavimo dieną. Iš tikrųjų rugsėjo 22 d. buvo nuversta teisėta vyriausybė, ir šią dieną reikia įstatymiškai įteisinti kaip atminties dieną“.
Aiškinamajame rašte, pateiktame su įstatymo pataisomis, sakoma, kad „1941 m. rugsėjo 22 d. Ilgojo Hermano bokšte Taline plevėsavo valstybinė Estijos vėliava. Tą dieną į miestą įžengė sovietinė kariuomenė, ir buvo nuversta teisėta Oto Tifo vyriausybė. Ilgojo Hermano bokšte vėl buvo iškelta raudonųjų okupantų vėliava. Po to Sovietų Sąjunga okupavo visą Estijos teritoriją.“
Kasmet sovietų kariuomenės veteranai, rugsėjo 22-ąją susirinkę prie paminklo kariui – išvaduotojui miesto centre, pažymi šią dieną kaip Talino išvadavimo iš fašistinių okupantų dieną, praneša „Gazeta.ru“.