ES žada paramą Afganistanui – skirtų 100 mln. eurų

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pažadėjo didinti humanitarinę pagalbą Afganistanui ir sakė, kad Europos Sąjunga palaiko „Afganistano žmones“.

„Turime padaryti viską, kad būtų išvengta realios didelio bado ir humanitarinės nelaimės rizikos“, – sakė ji, Europos Parlamente skaitydama metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį.

„Ir patys prie to prisidėsime. Padidinsime afganistaniečiams skirtą pagalbą dar 100 milijonų eurų“, – pridūrė ji.

Naujasis pažadas paskelbtas Europos Komisijai jau keturiskart padidinus savo humanitarinę pagalbą Afganistanui šiais metais iki 200 mln. eurų. Talibanui užgrobus valdžią Afganistane, šalis bando išvengti žlugimo.

Briuselis yra sakęs, kad jokia pagalba nepasieks Afganistano naujųjų valdytojų, ir pareikalavo Talibano užtikrinti galimybes šalyje dirbti humanitarinės pagalbos darbuotojams.

U. von der Leyen sakė, kad ES artimiausiomis savaitėmis nuodugniai išdėstys savo „naują paramos Afganistanui priemonių rinkinį“.

ES nerimauja, kad humanitarinė katastrofa Afganistane gali išprovokuoti didelį pabėgėlių srautą į Bendriją, panašų į Sirijos karo sukeltą 2015 metų migrantų krizę.

Blokas nustatė virtinę sąlygų savo tiesioginio bendravimo su Talibanu stiprinimui, įskaitant žmogaus teisių apsaugą, leidimą žmonėms išvykti iš šalies, įtraukios vyriausybės suformavimą.

Pirmadienį Ženevoje įvykusi tarptautinė donorų konferencija pasibaigė pažadais skirti 1,2 mlrd. dolerių (1 mlrd. eurų) pagalbą Afganistanui, Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui pabrėžus, kad „pagalbos žūtbūt reikia“.


Rašyti komentarą...
K
Kestas
2021-09-15 16:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų