EK pirmininkė apie migrantų krizę: „Mes ir toliau būsime kartu su Lietuva“

Baltarusijos valdžia specialiai nukreipia nelegalių migrantų srautus Europos Sąjungos sienų link ir tai laikytina hibridine ataka, trečiadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Režimas Baltarusijoje... tiesiogine prasme pastūmėdavo žmones sienos link. Kalbame apie hibridinę ataką siekiant destabilizuoti Europą. Mes to nepakęsime“, – sakė ji, Europos Parlamente skaitydama metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį.  

U. von der Leyen pridūrė, kad ES ir toliau padės Estijai, Latvijai ir Lietuvai spręsti problemą dėl nelegalių migrantų, atvykstančių prie ES sienų per Baltarusiją.

EK pirmininkė paragino Bendriją greičiau sutarti dėl naujų ES migracijos taisyklių

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paragino Europos Sąjungą greičiau sutarti dėl naujų Bendrijos migracijos taisyklių.

„Žmonės nėra derybų korta. Žiūrėkite, kas atsitiko prie mūsų sienų su Baltarusija. Režimas Minske žmones pavertė instrumentais. Jie įsodino žmones į lėktuvus ir, tiesiogine šio žodžio prasme, išstūmė juos link Europos sienos“, – trečiadienį Europos Parlamente skaitydama metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį pareiškė EK vadovė.

„Tai negali būti toleruojama, ir greita Europos reakcija tai patvirtina. Galite būti tikri, mes ir toliau būsime kartu su Lietuva, Latvija ir Lenkija. Leiskite tai vadinti tikruoju vardu: tai yra hibridinė ataka, skirta destabilizuoti Europą. Mes to niekada netoleruosime“, – pabrėžė U. von der Leyen.

Ji pabrėžė, kad „kiekviena valstybė turi prisidėti kuriant Europinės migracijos sistemą“.

„Kol mes nerasime sutarimo, kaip valdyti migraciją, mūsų oponentai ir toliau tai išnaudos“, – akcentavo EK pirmininkė.

EK dar pernai pasiūlė keisti bendras migracijos ir prieglobsčio taisykles, tačiau deryboms dėl jų sutrukdė koronaviruso pandemija.

Tuo metu nuo birželio drastiškai išaugus nelegaliai migracijai pasienyje su Baltarusija, Lietuvos Vyriausybė šalyje įvedė ekstremalią situaciją, migrantai atstumiami, statomas ir fizinis barjeras, tikintis suvaldyti padėtį.

Šalies vadovai ragina ES keisti migracijos taisykles reaguojant į situaciją, prezidentas Gitanas Nausėda tikisi migracijos politikos klausimą iškelti spalį vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje (EVT).

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų